09.01.2017 09:00 0 Redakcja / mat. prasowe

Daniel Stabrawa – Maestro nie tylko skrzypiec w PFB

Styczeń w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej to nie tylko niezwykłe i różnorodne Bale Gdańskie. Kontynuowane są także koncerty symfoniczne. Pierwszy już 12 stycznia.

"Maestro nie tylko skrzypiec" to cykl koncertów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na które zaproszeni są rozchwytywani artyści, którzy opanowali sztukę gry na tym najtrudniejszym według znawców instrumencie. Tym razem w czwartek, 12.01 Polską Filharmonię Bałtycką odwiedzi laureat międzynarodowych konkursów muzycznych Daniel Stabrawa! Nie tylko wystąpi on jako solista, ale też poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną PFB.

Występując w największych salach koncertowych Europy, artysta wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich, a wraz z Nigelem Kennedy’m, jako solista, wykonywał Koncert na dwoje skrzypiec d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Artyści nagrali również wspólnie koncerty skrzypcowe Bacha dla wytwórni EMI, a płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego.

W programie koncertu znalazły się: „Rondo A-dur na skrzypce i orkiestrę smyczkową” F. Schuberta, „Symfonia D-dur op. 36 nr 2” L. van Beethoven i „Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce i altówkę” W. A. Mozarta.

Bilety do nabycia w kasach i na stronie filharmonii.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...