11.01.2017 08:39 0 Redakcja / TTM

Dwa obiekty, jedna nazwa – są plany i pierwsze działania

Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo - pod taką nazwą funkcjonują już połączone dwie jednostki. Mieszkańcy mają odczuć zmiany, w planach jest więcej imprez kulturalnych i mobilizacja czytelników do wypożyczania książek.

Pod koniec listopada minionego roku radni gminy Wejherowo zdecydowali o połączeniu Gminnego Ośrodka Kultury z biblioteką w Bolszewie, w ten sposób powstała Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Celem przedsięwzięcia było uproszczenie struktur formalnych oraz skoordynowanie działań obu placówek.

Zmiany są już zauważalne, od niedawna dostępna jest nowa strona internetowa BCK Gminy Wejherowo, gdzie mieszkańcy znajdą informacje dotyczące bieżącej działalności obiektu. Wiadomo też, jakie zmiany czekają placówkę.

Jednym z poważniejszych przedsięwzięć jest połączenie w jedno całego zbioru bibliotecznego, który ostatecznie będzie się mieścił w nowoczesnym budynku przy ulicy Reja – informuje Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Połączony księgozbiór, którego zbiory pochodzą również z punktu przy ulicy Leśnej w Bolszewie, wyeliminuje konieczność przemieszczania się pomiędzy dwoma odległymi budynkami. Ponadto, dzięki reorganizacji, jednostka będzie mogła przedstawić mieszkańcom bogatsza ofertę.

  • Będzie więcej warsztatów, imprez kulturalnych oraz spotkań związanych czytelnictwem. Te działania będą też wyraźnie oddzielone. W Dworku Drzewiarza odbywać się będą imprezy kulturalne, natomiast przy ulicy Reja w Bolszewie będzie bogaty księgozbiór i wydarzenia związane stricte z czytelnictwem – tłumaczy Natasza Sobczak.

Pierwszym wydarzeniem organizowanym wspólnie przez oba człony Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo będą ferie zimowe, na które wciąż są wolne miejsca. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...