07.02.2017 14:32 0 Redakcja / KWP Gdańsk

Wpadła w poślizg i uderzyła w kolejne auto

KWP Gdańsk

Sopoccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek (7 lutego) o godzinie 7.35 na ul. Malczewskiego. Kobieta kierująca fordem wpadła w poślizg i uderzyła w pojazd marki Iveco. Kierowca dostawczaka został odwieziony do szpitala.

  • Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 32-letnia kobieta kierująca fordem, jadąc z Gdyni w kierunku Sopotu, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzając w prawidłowo jadący samochód marki Iveco. W wyniku uderzenia kierowca Iveco doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierowcy obu aut byli trzeźwi - relacjonuje policja.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy oględziny, dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków oraz szkic będą podstawą do szczegółowego ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego. 32-letniej kierującej fordem policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Wstępnie to zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...