pełna wersja

Ciąg dalszy zmian w centrum Wejherowa

2017-02-16 13:42
Ciąg dalszy zmian w centrum Wejherowa
fot. TTM

Trzydziestu jeden chętnych sięgnie łącznie po około trzydzieści milionów złotych w związku z rewitalizacją Wejherowa. We wtorek (14 lutego) zainteresowane wspólnoty i spółdzielnie podpisały umowy, w ramach których pozyskają unijne pieniądze.

Wejherowo robi kolejny krok w sprawie rewitalizacji śródmieścia. Miasto podpisało wstępną umowę z zainteresowanymi, głównie są to wspólnoty i spółdzielnie.

Rewitalizacja ma zmienić nie tylko wygląd budynków w centrum miasta, ale wpłynąć też na aktywność mieszkańców. Wykluczone społecznie osoby mają w ramach projektu otrzymać szansę na rozwój. Oto zadba między innymi jedna ze spółdzielni socjalnych.

Do tej pory miasto, przy okazji poprzednich puli środków, pozyskało około pięćdziesięciu milionów złotych.

Z obecnej puli unijnych pieniędzy samorządowi uda się pozyskać najprawdopodobniej około trzydziestu milionów złotych.

Redakcja / TTM


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (20)

z reformatow 2017.02.18 18:09
Oceń:

Urzad zbyt wiele kasy pcha Wejherowskim duchownym a oni potrafia wyssac do ostatniej kropli krwi jak Kapciowy wyssal cala krew ze starego schorowanego J.P.2 i nia po jego smierci handlowal to sa specyjalisci od wyciagania kasy od 2 000 lat

centrum 2017.02.18 13:15
Oceń:

Widziały gały co kupowały !!!

ottag 2017.02.17 12:17
Oceń:

Najbardziej pożądaną zmianą w Wejherowie byłaby zmiana ... władzy. To byłaby prawdziwa REWITALIZACJA naszego miasta ;)

fuck 2017.02.18 13:13
Oceń:

Przecież nie tak dawno były wybory...

MX 2017.02.17 12:00
Oceń:

Przez wiele lat starałem sie o dofinansowanie kamienicy na elewacje dach wymiane piecy , koszty poniosłem sam , ważniejsza była budowa Folharmonii . Kasa pusta dotacja tylko dla zabytków. Dopiero teraz po wybudowaniu tego pomnika widać że sa pieniadze , na ulice, węzły drogowe , elewacje . Taka prawda nadrabia sie to co dawno powinno być. !
Zadnych dróg rowerowych ....... żenada.

Wejherowianin 2017.02.16 19:56
Oceń:

Nasze miasto to jest beton. Całe trójmiasto się rozwija, Reda ma super aquapark a Wejherowo stoi. Drogi nam budują... A gdzie nie budują? Jedyne na co idzie kasa to centrum i park a reszta? Jak starczy pieniędzy w tym skorumpowanym mieście to zaczniemy "gonić" innych. Kiedy mieszkańcy zrozumieją, że jak nie zmienicie władzy to będziemy wioską w porównaniu z Redą i Rumią?

Kocham to miasto 2017.02.17 00:08
Oceń:

No sorki ale to, że w Redzie prywatny inwestor wybudował aqwapark, a w Rumi Galerię handlową, absolutnie nie stawia tych miast w roli wymarzonych miejsc. Pewnie że trochę żal, że nie w Wejherowie takie obiekty, ale na miłość Boską, bez urazy dla tych miast ale to są sypialnie Trójmiasta! Miasta bez wyrazu i charakteru. Znajomi z tych miast przyjeżdżają do Wejherowa na spacery i sami przyznają, że to miasto ma swój urok i tożsamość, że są tu miejsca do spacerów i wypoczynku. Jest stare miasto, rynek, park i wyjątkowa filharmonia. Także docencie to malkontenci ale jednocześnie domagajmy się nowoczesności i rozrywek w tym mieście.

gość 2017.02.17 21:42
Oceń:

W Filharmonii wiocha jak na wsi przystało. Na spektaklach i projekcjach filmowych ludzie siedzą w kurtkach. Miasto na ogrzewaniu oszczędza, czy dyrektorka nie pilnuje by kultura objawiała się również w tak drobnych gestach jak zdjęcie okrycia wierzchniego w tak zwanym domu kultury?

meg 2017.02.17 08:05
Oceń:

Tak się składa, że mieszkam w Redzie, fakt jest tam aquapark...zaje....ście drogi....i nic więcej...w Wejherowie pójdziesz do Filharmonii do kina, na koncert, na spektakl, potem można pójść na kawe, kolacje, browara czy spacer do parku, na deptak, Kalwarię, jest też basen i lodowisko, gdzie sie nie obejżysz fajne miejsca do spędzania czasu...Ciągłe marudzenie jaki to beton z Wejherowa i jak to nic się nie dzieje staje się po prostu nudne....nie podoba się - won z Wejherowa....dla niektórych to trawa zawsze jest bardziej zielona u sąsiada...grr

saddamhusajn 2017.02.16 19:02
Oceń:

Choć byś się zesrał to i tak nie dogodzisz. Nie podoba się,trudno,można zawszę się przenieść do Rumi.

Xxxxxx 2017.02.16 19:19
Oceń:

Saddamhusajn mały człowieczek z zadupia tobie to pewnie potrzeba tylko się dobrze najeść i wyspać hello mamy 21wiek

o.n.a. 2017.02.16 18:50
Oceń:

na ulicy Krasickiego w Śmiechowie dziura na dziurze....było wiele apeli i dalej nic, zapomniano o nas:<

figa z makiem 2017.02.17 08:09
Oceń:

wasza ulica ma w połowie prywatnych właścicieli...miasto nic tam zrobić NIE MOŻE, dopóki sprawy własnościowe nie zostaną załatwione...zmobilizujcie się i zróbcie coś z tym tematem...najlepiej tylko siedzieć i marudzić jak to źle

Xxxxxx 2017.02.16 16:06
Oceń:

Centrum centrum centrum ciekawe kiedy jaśnie nam panujący ma zamiar zająć się ul krofeya na os.Sucharskiego.stan ulicy wola o pomstę do nieba.a jaśnie wielmozny pan radny z tejże ulicy to ma chyba oczy futrem zarośnięte. Z resztą takich ulic jest w naszym mieście wiele.ale wiadomo filharmonia i centrum się liczy.pozerstwo na maxa

centrum 2017.02.18 13:16
Oceń:

Widziały gały co kupowały !!!!

bobk 2017.02.16 15:49
Oceń:

ciekawe czy Ci, cyt. "Mamy już mieszkańców-partnerów, którzy skorzystają z tych wywalczonych przez nas unijnych środków – dodaje." to są partnerzy radnych w postaci wujków, cioć, szwagrów itp

FALKO NINE SIX MC 2017.02.16 15:25
Oceń:

odnowić elewacje najlepiej znajomych postawić alfabet kaszubski jakis chodnik dreptak pomnik a pszejechac przez Wejherowo nawet krajówka w godzinach szczytu nawt karetka nie daje rady o miescie wogle nie napisze

Do FALKO 2017.02.16 15:48
Oceń:

Nie sztuka tylko narzekać i to w tak słabym stylu ... bo błędy ortograficzne biją po oczach. Oj, niektórych warto cofnąć do szkoły podstawowej :(

odp. 2017.02.16 15:51
Oceń:

ale falco jest ze szkoły podstawowej. chyba tej koło jednostki wojskowej ;-)

JW 2017.02.16 15:15
Oceń: