16.02.2017 13:42 0 Redakcja / TTM

Ciąg dalszy zmian w centrum Wejherowa

fot. TTM

Trzydziestu jeden chętnych sięgnie łącznie po około trzydzieści milionów złotych w związku z rewitalizacją Wejherowa. We wtorek (14 lutego) zainteresowane wspólnoty i spółdzielnie podpisały umowy, w ramach których pozyskają unijne pieniądze.

Wejherowo robi kolejny krok w sprawie rewitalizacji śródmieścia. Miasto podpisało wstępną umowę z zainteresowanymi, głównie są to wspólnoty i spółdzielnie.

  • Aby mogły zmienić elewację, mogły naprawić dachy, mogły wizerunkowo zmienić też podwórka, to mogą być też miejsca odpoczynku i miejsca postojowe. Chodzi o to, żeby stworzyć przyjazne otoczenie – tłumaczy Krzysztof Hildebrandt, prezydent miasta. - Mamy już mieszkańców-partnerów, którzy skorzystają z tych wywalczonych przez nas unijnych środków – dodaje.

Rewitalizacja ma zmienić nie tylko wygląd budynków w centrum miasta, ale wpłynąć też na aktywność mieszkańców. Wykluczone społecznie osoby mają w ramach projektu otrzymać szansę na rozwój. Oto zadba między innymi jedna ze spółdzielni socjalnych.

  • Głównie chodzi o opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w projekcie aktywizacji, będzie również możliwość odbycia u nas praktyk – tłumaczy Joanna Itrich, prezes Wejherowskiej Spółdzielni Socjalnej „Dobrodziejki”.

Do tej pory miasto, przy okazji poprzednich puli środków, pozyskało około pięćdziesięciu milionów złotych.

  • Za te środki staraliśmy się zmienić wygląd i przyjazność ulicy Wałowej, zmieniliśmy wizerunek parku, staramy się też zmienić śródmieście – podkreśla prezydent Wejherowa.

Z obecnej puli unijnych pieniędzy samorządowi uda się pozyskać najprawdopodobniej około trzydziestu milionów złotych.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...