20.05.2017 09:58 0 Redakcja / mat. prasowe

Joga śmiechu, czyli kontrolowane ‘wybuchy radości’

mat. prasowe

Śmiech to zdrowie – po tych warsztatach przekonasz się, co w praktyce oznacza to powiedzenie. Jak zapewniają inicjatorzy, joga śmiechu pozwala uczestnikom powrócić na chwilę do szczerej, dziecięcej i beztroskiej radości.

Każdy może się śmiać bez powodu, bez poczucia humoru – na takiej koncepcji opiera się joga śmiechu, która w naturalny sposób doprowadza do radosnego stanu umysłu, łącząc bezwarunkowy śmiech z ćwiczeniami oddechowymi. Joga śmiechu pozwala przypomnieć sobie, jak śmiać się bez żadnych barier i ograniczeń. Jest to okazja do wspólnej, zdrowej zabawy oraz porzucenia złych emocji.

  • Przyjdź i poznaj jogę śmiechu - praktykę, dzięki której doświadczysz śmiechu z lat dziecięcych – bezwarunkowego, beztroskiego i prosto z wnętrza – zachęcają organizatorzy.

Uczestników najpierw czeka rozgrzewka, krótka integracja, a także rozluźnienie. Później rozpoczną się "ćwiczenia śmiechowe", które ostatecznie doprowadzą wszystkich do naturalnych wybuchów śmiechu.

Prowadzący zalecają uczestnikom niekrepujący ruchy strój, niekoniecznie sportowy, a także dużą ilość wody do picia.

Spotkanie odbędzie się w piątek (26 maja) o godzinie 18:00 w Fabryce Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59A. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Szafarczyk – certyfikowana liderka jogi śmiechu, założycielka Klubu Śmiechu Gdańsk; realizatorka wielu projektów dla trójmiejskich seniorów, a także ekspert w Strefie Zdrowia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Zapisów można dokonać osobiście w recepcji Fabryki Kultury, telefonicznie (58 736 28 28) lub mailowo ([email protected]).

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...