18.06.2017 15:00 0 Redakcja

Reda zaprasza na 'Kino pod gwiazdami'

mat. prasowe

Redzka Fabryka Kultury zaprasza wszystkich miłośników kinematografii na kolejną odsłonę wydarzenia "Kino pod gwiazdami". Drugi już bezpłatny pokaz filmowy rozpocznie się w najbliższy piątek (23 czerwca) o godzinie 22:00 w tamtejszym amfiteatrze. W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do siedziby Miejskiego Domu Kultury.

Tym razem zaprezentowane zostaną dwa amerykańskie tytuły z ostatnich lat. Zadowoleni będą nie tylko miłośnicy filmów przygodowych, ale również widzowie poszukujący głębszych doznań emocjonalnych.

Osobliwy dom Pani Peregrine (2016) - Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanej niegdyś przez równie tajemnicze dzieci. Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców.

Spadkobiercy (2011) - Jest to słodko-gorzki dramat o próbie odbudowania więzi rodzinnych. Żona wpływowego biznesmena z Hawajów trafia do szpitala. Teraz to on musi zaopiekować się dwiema nastoletnimi córkami, z którymi do tej pory niewiele go łączyło. Ich często przekomiczne odbudowywanie wzajemnych relacji sprawia, że "Spadkobiercy" to film "wzruszający, pogodny, zabawny i bezlitośnie ludzki".

Przypomnijmy, że podobną inicjatywę w minionym roku realizowało Wejherowo. Sporą popularnością wśród mieszkańców i gości cieszyło się wejherowskie "Kino pod gwiazdami", które odbywało się w miejskim amfiteatrze. Siedem seansów obejrzało łącznie 2,7 tysiąca osób, za każdym razem w czwartkowy wieczór o godzinie 21.30 amfiteatr wypełniał się niemal po brzegi. Rekordowa liczba widzów, prawie 700 osób, obejrzało pokaz "Małego Księcia".

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...