03.08.2017 10:34 0 Redakcja/PO w Gdańsku

Zabójca z Gdyni usłyszał zarzuty

Fot. KWP Gdańsk

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że 48-letni mieszkaniec Gdyni, który został zatrzymany w związku z zabójstwem 28-latka w tym mieście, usłyszał zarzuty dokonania zabójstwa.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę 30 lipca. Wskutek zadania ran kłutych zadanych ostrym narzędziem na miejscu zginął 28-letni gdynianin. Zdarzenie miało miejsce w centrum Gdyni, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Śledczym udało się ustalić, że sprawdza i ofiara znali się już wcześniej z widzenia. Ich feralne spotkanie było jednak przypadkowe.

Jak wynika z wstępnej opinii sądowo-lekarskiej, przyczyną zgonu ofiary było wykrwawienie się do jamy brzusznej w wyniku uszkodzenia aorty – podaje Prokuratora Okręgowa w Gdańsku.

Podejrzanemu postawiono zarzuty z artykułu 148 par. 1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do jego popełnienia, choć potwierdził, że zadał ciosy. Nie potrafił też podać motywów swojego postępowania.

Na wniosek prokuratora 48-latek został we wtorek 1 sierpnia tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Gdyni na trzy miesiące. Grozi mu kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...