pełna wersja

Tragiczny wypadek w gminie Luzino, nie żyje jedna osoba

2017-08-07 11:25
Tragiczny wypadek w gminie Luzino, nie żyje jedna osoba
Źródło: facebook.com/Ochotnicza-Straż-Pożarna-w-Luzinie-445965542255903/

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek (7 sierpnia) na ulicy Ofiar Stutthofu, pomiędzy Barłominem a Wyszecinem. Samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewa. Zginęła jedna osoba.

Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy około godziny 3:30, na miejsce natychmiast udali się policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód osobowy marki Audi A3, którym podróżowało dwóch mężczyzn, uderzył w drzewo, a później zaczął dachować i zatrzymał się dopiero na kolejnym drzewie – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jeden z mężczyzn zginął na miejscu, drugi został ranny. Poszkodowany 25-letni mieszkaniec gminy Luzino został przetransportowany do szpitala, gdzie między innymi sprawdzono jego trzeźwość. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przyczyną wypadku prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem - wyjaśnia oficer prasowy. - Jak na razie nie wiadomo, który z mężczyzn prowadził samochód – dodaje.

Źródło: facebook.com/Ochotnicza-Straż-Pożarna-w-Luzinie-445965542255903/ Źródło: facebook.com/Ochotnicza-Straż-Pożarna-w-Luzinie-445965542255903/
Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM
Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM
Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM
Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM Miejsce zdarzenia kilka godzin po wypadku - fot. TTM

Na miejscu pracowała straż pożarna, pogotowie oraz policja wraz z prokuraturą, która zbada szczegółowe okoliczności wypadku.

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (29)

W 2017.08.10 19:58
Oceń:

Czego wy ludzie chcecie od marki bmw czy audi? Samochod jak kazdy inny. Pewnie jakby był nagłówek że z fiata panda nic nie zostało to 1/3 by wogole tego nie przeczytała. Zazdroscisz bo nie masz czy co? Tutaj wina tylko alkohol i głupota.

Młody 2017.08.10 05:31
Oceń:

Tak w Tepczu i właśnie ten pijany kierowca co miał do odsiadki 11 lat jest już na wolności niby przez zły stan zdrowia... Masakra! Tylko się modlić żeby nikogo więcej nie zabił. Ma niby raka mózgu wiec juz niema nic do stracenia.

Mlody 2017.08.09 23:02
Oceń:

Powinno być krzesło elektryczne dla kierowcy Tak dla przykładu może inni by się opamietali. Chyba dwa lata temu tam zginęła kobieta w ciąży i jej mąż , kierowca który uderzył w ich auto też był pod wpływem I właśnie parę dni temu wyszedł z więzienia z powodu złego stanu zdrowia.... teraz czekać kiedy znowu kogoś zabiję po pijaku.

Nemo 2017.08.09 23:44
Oceń:

Mówisz chyba o wypadku w tepczu gdzie zginęła kobieta w ciąży i jej mąż a ten wypadek był w innym miejscu... wyszedł na wolność az nie możliwe z tego co pamiętam to dostał 11lat chyba że źle mówię.. przez pijanego zginął niewinny człowiek..

dziwna sprawa 2017.08.09 15:20
Oceń:

Pasy w samochodzie nie mają nic do zginięcia człowieka.
W Zelewie chłopacy mieli zapięte pasy a i tak nie przeżyli.. !!!!
OCZYWIŚCIE KIEROWCA NA WYJŚCIU I NIC NIE MOŻNA MU ZROBIĆ...
Wszyscy jeżdżą ja chorzy, zasuwają i myślą, że są nieśmiertelni

T4 2017.08.08 23:59
Oceń:

Pasażer zginął a kierowca przeżył bo był bez pasów i nie pisz jak nie wiesz

No 2017.08.09 14:24
Oceń:

Masz rację t4 nie wiedzą a gadaja pasażer nie żyje a kerowca przezyl

aa 2017.08.07 21:35
Oceń:

Najlepiej zgonić wszystko na policję i drzewa a wszyscy dobrze wiecie kto był winien .

... 2017.08.07 21:27
Oceń:

Zarządcy dróg powinni coś w tej sprawie zrobić. W czasach kiedy sadzili drzewa wzdłuż ulic jeździły same bryczki konne, żeby samochód przejechał to naprawdę rzadko; wtedy może spełniały funkcje krajobrazową, chroniły przed ukropem tych co nimi się poruszali czy coś... Żyjemy w XXI wieku w dużej ilości rodzin po 3 samochody na podwórku i widzimy to na ulicach(korki, zwłaszcza teraz w sezonie) i nie mają one po 1,5m szerokości no i osiągają prędkości większe niż "pojazdy na tamte czasy". Jak ktoś zauważył, że nieprzepisowa jazda jest przyczyną wypadków, zgadza się. Tylko pamiętajmy, że każdy ma inne poczucie położenia samochodu na pasie; jeden wyminie samochód na pół metra- albo mniej i czuje się bezpiecznie, a drugi(zwłaszcza początkowi kierowcy) może się bać wymijać na bliskie odległości co na takich odcinkach jak ten na którym zdarzył się ten wypadek jest koniecznością; łapie pobocze no i dodajmy sobie co dalej się dzieje, zwłaszcza po deszczu, śniegu...

zet 2017.08.08 22:43
Oceń:

Hmm, młode ziomki w starym audi a3 pogrzały sobie przez las pełen drzew.
To nie był przejazd z punktu a do puntku b, to było zwykłe zap.... przez las. Widać co stało się z samochodem, cud że pasażer przeżył.
Także nie bez powodu właściciele m.in. audi i bmw płacą więcej za ubezpieczenia. Taki stereotyp który się sprawdza.

Ile razy miałem sytuację gdzie jakiś buc robi wręcz samobójcze manewry, co okazywało się praktycznie za każdym razem? Właśnie bwm albo audi, zazwyczaj jeszcze te starsze. W połączeniu z młodym kierowcą i mocnym silnikiem, takie sytuacje jak ta, dzieją się często

Jack 2017.08.07 23:20
Oceń:

Człowieku dowiedz się po co kiedyś sadzone były drzewa przy jezdni a wtedy się wypowiadaj zasrancu bo bryczki były weź się w kask pier**lni.

Tola 2017.08.07 21:00
Oceń:

Chyba najwyższa pora aby drogi gminy Luzino były częściej kontrolowane przez policję. Nie tylko w dzień. Myślę że gdyby było widać patrole kierowcy szczególnie po alkoholu nie wsiadali by za kółko.

masakra 2017.08.07 20:52
Oceń:

Aż się w nocy przeżegnałam jak usłyszałam tyle straży na sygnale pędzących prosto w stronę Wyszecina...

zzzzzz 2017.08.07 20:11
Oceń:

Szybciej, szybciej jeszcze szybciej............

... 2017.08.07 17:44
Oceń:

Wyszecino cieszy się złą sławą. Ktoś zliczy wszystkie tragiczne zdarzenia w tej miejscowości?

Marek_Mostowiak 2017.08.07 17:18
Oceń:

W Luzinie najgorsze bambry mieszkajoo

T3M 2017.08.07 17:05
Oceń:

§ 53.
1. Szerokość pasa zieleni, zapewniająca wystarczające warunki jej wegetacji i pielęgnacji powinna wynosić
co najmniej 3,0 m, jeżeli jest to rząd drzew, żywopłot lub pasmo krzewów.
2. Drzewa w pasie drogowym powinny być tak usytuowane, żeby w okresie swojej wegetacji nie powodowały niszczenia nawierzchni drogi oraz nie utrudniały użytkowania chodników przez pieszych,
w szczególności przez osoby niepełnosprawne.
3. Odległość pnia drzewa od krawędzi jezdni nie powinna być mniejsza niż 3,0 m, a w wypadku
przebudowy albo remontu drogi dopuszcza się mniejszą odległość, jeśli będą spełnione pozostałe warunki określone w rozporządzeniu
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
1)z dnia 2 marca 1999 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie

Mario 2017.08.07 14:08
Oceń:

To nie dziury są przyczyną , tylko i wyłącznie alkohol.

ala 2017.08.07 14:20
Oceń:

Wyraźnie jest napisane że nie wiadomo, który z mężczyzn prowadził pojazd, i nic nie pisze, że osoba ktora zmarła była pod wpływem alkoholu.

Wyrazy współczucia...

nerwowy 2017.08.07 19:51
Oceń:

ala...Ale wyraźnie jest napisane że zostanie przeprowadzona sekcja...i wtedy będzie wiadomo czy zmarły też był pod wpływem...

nick 2017.08.07 13:53
Oceń:

Wyrazy współczucia dla bliskich... Niestety przyczyną wypadku, jak wynika z informacji od policji była zbyt duża prędkość i najprawdopodobniej alkohol.. Drugą sprawą jest miejsce wypadku - ten odcinek mimo dość dobrej nawierzchni ma pewne ubytki i nierówności. Najgorsze jednak są ogromne drzewa rosnące wzdłuż drogi.. są one zdecydowanie zbyt blisko drogi i stanowią przy niewielkim zboczeniu z trasy śmiertelne zagrożenie. Sam miałem tam wypadek kilka lat temu, szczęśliwie wyszedłem z tego bez szwanku - auto było do kasacji. Wypadek spowodowała dziura na początku tego odcinka, chcąc ją wyminąć wpadłem w poślizg (był to przełom styczeń/luty) i automatycznie uderzyłem o drzewa.... Nie jestem fanem wycinek, ale te drzewa nie są tam potrzebne i stanowią tylko zagrożenie dla kierowców

Seba 2017.08.07 16:30
Oceń:

Dla ludzi jeżdżących przepisowo drzewa nie stwarzają zagrożenia!!!

pikuś 2017.08.07 13:03
Oceń:

To w Luzinie w ogóle jest jakaś policja? Ja ich nie widuję, mimo że tu mieszkam.

smutek 2017.08.07 13:15
Oceń:

ani pomocni ani potrzebni