07.08.2017 11:25 0 Redakcja

Tragiczny wypadek w gminie Luzino, nie żyje jedna osoba

Źródło: facebook.com/Ochotnicza-Straż-Pożarna-w-Luzinie-445965542255903/

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek (7 sierpnia) na ulicy Ofiar Stutthofu, pomiędzy Barłominem a Wyszecinem. Samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewa. Zginęła jedna osoba.

Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy około godziny 3:30, na miejsce natychmiast udali się policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód osobowy marki Audi A3, którym podróżowało dwóch mężczyzn, uderzył w drzewo, a później zaczął dachować i zatrzymał się dopiero na kolejnym drzewie – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jeden z mężczyzn zginął na miejscu, drugi został ranny. Poszkodowany 25-letni mieszkaniec gminy Luzino został przetransportowany do szpitala, gdzie między innymi sprawdzono jego trzeźwość. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przyczyną wypadku prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego kierujący stracił panowanie nad pojazdem - wyjaśnia oficer prasowy. - Jak na razie nie wiadomo, który z mężczyzn prowadził samochód – dodaje.

Na miejscu pracowała straż pożarna, pogotowie oraz policja wraz z prokuraturą, która zbada szczegółowe okoliczności wypadku.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...