28.09.2017 08:36 0 Redakcja/KMP Gdańsk

Bez powodu dokonali napaści, byli pijani

Źródło: archiwum

Trzech mężczyzn w wieku 21–40 lat bez powodu zaatakowało 23-latka i jego dwóch kolegów. Sprawcy byli pijani i zostali zatrzymani niedługo po dokonaniu napaści.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend (23-24 września), w centrum Gdańska, nieopodal budynku LOT-u. Zgłoszenie o pobiciu gdańscy policjanci otrzymali w godzinach popołudniowych. W tym czasie jeden z lokali gastronomicznych opuściło trzech mężczyzn, którzy wyraźnie szukali zaczepki.

O sporym pechu może mówić 23-latek, który stanął na ich drodze. Gdy koledzy pokrzywdzonego chcieli mu pomóc, również zostali pobici.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 40 lat podejrzanych o pobicie trzech osób. Sprawcy byli nietrzeźwi, 21-letni gdańszczanin miał w wydychanym powietrzu 0,8 promila alkoholu, pozostali dwaj mieszkańcy powiatu tczewskiego ok. 1,9 promila. Zaraz po zatrzymaniu cała trójka trafiła do policyjnego aresztu – informują mundurowi z Gdańska.

Po wytrzeźwieniu sprawcy pobicia usłyszeli zarzuty, z których wynika, że działając z pobudek chuligańskich, pobili mężczyzn i narazili ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Pobicie jest przestępstwem, za które grozi trzy lata więzienia. Jeśli czyn zostanie zakwalifikowany jako chuligański, sprawcy nie będą mogli liczyć na złagodzenie kary, na przykład na zamianę jej na grzywnę czy ograniczenie wolności.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...