03.10.2017 12:01 0 Redakcja / mat. pras.

Teatr OKO i "Śluby panieńskie" według Aleksandra Fredry

mat. pras.

Teatr OKO zaprasza na kolejny spektakl. Śluby panieńskie to klasyka polskiej komedii, w której nie brakuje intryg, zaskoczeń oraz polemiki z romantycznymi ideałami miłości. Bohaterowie tej sztuki buntują się, spiskują i wciągają w dwuznaczne gierki. To właśnie ich relacje oraz humor i lekkość Fredry czynią z tej komedii dzieło ponadczasowe.

Młodzi szaleją, starzy przywołują wspomnienia. Międzypokoleniowe rozmowy toczą się wytrawnym Fredrowskim wierszem. Rybakowski spogląda na klasykę ożywczym okiem. Scenografia łączy sielski krajobraz z nowoczesnością, muzyka nadaje refleksyjności. Tymczasem życie tętni wraz z rytmem i melodią wiersza. Kobiety się buntują, mężczyźni zaczynają podchody. Młodym sekundują dojrzali, z nostalgią wracając do swoich niespełnionych namiętności. Toczą się miłosne gry, wciągające i dwuznaczne – czytamy w informacji prasowej.

Premiera "Ślubów panieńskich" w reżyserii Wojciecha Rybakowskiego odbędzie się we wtorek 10 października o godzinie 19:00 w Filharmonii Kaszubskiej. Spektakl odbędzie się również 11 października o godzinie 19:00. W roli Anieli wystąpi Paulina Angel, Klarę zagra Izabela Grzenkowicz, Gustawa - Mieszko Weltrowski, a Albina - Artur Szymerowski, natomiast w roli Radosta wystąpi Marek Czoska.

Bilety ulgowe kosztują 10 złotych, a normalne 12. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod tym adresem.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...