09.10.2017 13:25 0 Redakcja

Urodziny Rumi przy dźwiękach opery i operetki

Fot. TTM

Uznani muzycy przybyli do Rumi, by uczcić kolejne święto. W niedzielę (8 października), w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, odbyły się 63. urodziny miasta. Gali Operowo-Operetkowej patronował burmistrz Michał Pasieczny.

Uroczysty koncert rozpoczął się o godzinie 19:00 w parafii pw. Józefa i Judy Tadeusza. Opiekę nad częścią artystyczną sprawował Marek Gerwatowski, dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych.

To już piąty koncert z okazji urodzin Rumi. Zależy mi na tym, aby na każdym koncercie były utwory rozpoznawalne, ale również i te mniej znane szerszej publice. Myślę, że warto przy tej okazji poznawać muzykę klasyczną – podkreśla Marek Gerwatowski.

Podczas uroczystego koncertu wystąpili m.in. artyści związani z Operą Novą w Bydgoszczy, Operą Narodową w Warszawie, a także instrumentaliści na stałe współpracujący z Cappellą Gedanensis z Gdańska. Można było wysłuchać muzyki operowej, operetkowej czy musicalowej.

Taka formuła artystycznego świętowania urodzin miasta przypadła też do gustu mieszkańcom, którzy licznie zjawili się w kościele. Podobnie było w minionych latach.

Kościół jest zawsze pełen. Te koncerty wypadają po prostu fenomenalnie – potwierdza Michał Pasiczny, burmistrz Rumi. – Marek Gerwatowski pochodzi z Rumi i pomaga nam w propagowaniu kultury na naszym terenie. Wspólnie organizujemy wiele imprez, na przykład muzyczne wejście w nowy rok szkolny. Chyba jesteśmy rekordzistami, bo pięć tysięcy naszych dzieci zaczynało naukę przy dźwiękach muzyki klasycznej – podsumowuje.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...