09.10.2017 12:35 0 Redakcja

Rzecz o rzeczach w gdańskiej ASP

Mat. pras.

Otaczają nas na co dzień. Do jednych przywiązujemy się niemal jak do przyjaciół, na inne – niemal nie zwracamy uwagi, choć trudno się bez nich obejść. Rzeczy, bo o nich mowa, będą bohaterami wystawy „Rzeczy. Kultura Materialna”, którą organizuje Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Otaczają nas przedmioty ponadczasowe, jak sztućce czy naczynia, ale też te przemijające – nośniki USB, płyty CD, taśmy magnetofonowe… Wystawa organizowana przez gdańską ASP wskazuje na to, że rzeczy są dowodem naszego trwania, ewolucji i doskonalenia. I ukazuje, jak przebiegała ewolucja ich tworzenia. Przesłaniem wystawy jest również to, że nadal warto projektować nowe przedmioty.

Poza oczywistymi potrzebami rynku, wielką machiną sprzedaży i marketingu – warto je projektować. I warto zostawiać ślad w strumieniu kultury materialnej – ślad tego, co uważamy za piękne, mądre, przydatne, konieczne – mówi dr hab. Piotr Mikołajczak, kurator wystawy.

Na wystawę zaprasza dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, Dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Wernisaż odbędzie się 19 października o godzinie 18:00 w Auli Wielkiej Zbrojowni na Targu Węglowym w Gdańsku. Sama wystawa potrwa od 20 października do 5 listopada 2017 roku.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...