12.10.2017 10:41 0 Adam Kula

Kominek wolnostojący i niewielki salon – romans (nie)możliwy?

Materiały promocyjne

Marzysz o stworzeniu przytulnej atmosfery w domu i dodatkowym źródle ogrzewania, ale tradycyjny kominek nie wchodzi w grę ze względu na niewielki metraż salonu? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Kominek wolnostojący – tańsza i bardziej mobilna alternatywa dla kominka

Kominek wolnostojący to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o relaksie przy żywym ogniu, ale nie mają możliwości zamontowania tradycyjnego kominka.

„Koza” jest lekka i mobilna, można ją ustawić w dowolnym miejscu – jedynym warunkiem jest możliwość podłączenia do komina. Piec w przeciwieństwie do kominka nie wymaga wzmocnienia stropów. Zajmuje mniej miejsca, w związku z czym doskonale nadaje się do domów z nieco mniejszym metrażem. Jego montaż jest wyjątkowo łatwy – wystarczy jedynie podłączyć piec do komina.

Kominki wolnostojące mogą być wykonane ze stali lub żeliwa. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Piece żeliwne doskonale akumulują ciepło, dzięki czemu utrzymują wysoką temperaturę nawet przez wiele godzin po wygaszeniu ognia. Materiał, z którego powstają, umożliwia wykonanie na froncie oryginalnych wzorów. Piece żeliwne stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrz w stylu retro. Piece stalowe ze względu na lekkość i uniwersalny design są chętnie wybierane przez zwolenników wnętrz o charakterze industrialnym, skandynawskim czy eklektycznym.

„Koza” w salonie – wygoda, bezpieczeństwo i niepowtarzalny design

Choć współczesne kominki wolnostojące nawiązują do urządzeń z ubiegłego stulecia, prócz designu mają z nimi niewiele wspólnego. Nowoczesne metody spalania drewna spełniają rygorystyczne normy emisji szkodliwych substancji. Żaroodporna ceramika wytrzymująca bardzo wysokie temperatury sięgające nawet 800°C. Zamknięta komora wyłożona materiałem akumulującym ciepło pozwala dłużej cieszyć się wysoką temperaturą w całym domu, oszczędzając nasz czas i pieniądze.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...