20.10.2017 12:33 0 Redakcja/Gdynia.pl

Gdynia Sportowym Miastem Roku 2017

Fot. Gdynia.pl

Podczas II Kongresu Miast Sportowych w Toruniu Gdynia otrzymała statuetkę Sportowe Miasto Roku. Wśród pretendentów do tego tytułu było jeszcze 30 innych miejscowości. Nagrodę odebrał Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

W poniedziałek (16 października) w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongesowym odbyła się II edycja Kongresu Miast Sportowych. Jest to wydarzenie służące integracji środowisk sportowych z całego kraju. W tym roku składało się z rozbudowanej części merytorycznej, złożonej z sesji plenarnej, trzech paneli dyskusyjnych oraz warsztatów, strefy expo i pikniku sportowego. Jego ukoronowaniem była uroczysta gala.

W czasie gali wręczono nagrody finalizujące projekt dla lokalnego środowiska sportowego „Polska na Medal” – wspólnej inicjatywy „Przeglądu Sportowego” i Onetu – oraz nagrodę główną „Sportowe Miasto”. To tytuł oficjalnie nadawany przez Kapitułę Kongresu, złożoną z osobistości uznanych w środowisku sportowym, mediowym i biznesowym oraz prezydenta Torunia.

Podczas uroczystej gali przyznano trzy statuetki dla Sportowych Miast Roku. Miasta zostały podzielone na trzy kategorie według liczby mieszkańców. Do zwycięstwa w konkursie pretendowało aż 30 miejscowości. Kapitała redakcyjna w osobach Michała Pola oraz Przemysława Rudzkiego z „Przeglądu Sportowego” dokonała wyboru 30 miast pretendujących do wygranej w konkursie. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie (w każdej po 10 kandydatów): miasta do 100 tysięcy mieszkańców, między 100 a 250 tysięcy mieszkańców oraz powyżej 250 tysięcy.

Uroczystą galę, podczas której poznaliśmy laureatów, prowadzili Przemysław Babiarz i Michał Pol. Gdynia otrzymała tytuł Sportowego Miasta Roku w kategorii od 100 tysięcy do 250 tysięcy mieszkańców. Statuetkę dyrektorowi Gdyńskiego Centrum Sportu wręczył halowy Mistrz Świata i Europy w siedmioboju Sebastian Chmara.

Miasta w każdej kategorii nominowała redakcja najstarszego polskiego dziennika, lecz ostateczny wybór należał do specjalnej kapituły kongresu złożonej z uznanych osobistości w środowisku sportowym, mediowym i biznesowym – komentuje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Sama obecność w takim gronie jest już wyjątkowa. Fakt wyróżnienia przez tak znamienitych ekspertów i znawców sportu sprawia, że otrzymanie tego tytułu jest niesłychanie cenne – dodaje.

W kategorii miast do 100 tysięcy mieszkańców zwyciężył Sopot, a w kategorii powyżej 500 tysięcy mieszkańców tytuł trafił do Wrocławia. Nagrodę Specjalną oraz Statuetkę Partnera Sportu otrzymał Toruń – gospodarz wydarzenia.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...