12.12.2017 10:43 0 Redakcja/mat. pras.

Gdyński aktor zwycięzcą prestiżowego konkursu

Fot. Edgar de Poray

Mateusz Deskiewicz, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, zdobył główną nagrodę ósmej edycji Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie. Młodemu artyście towarzyszył przy fortepianie Marian Benedyka.

Konkurs odbywał się w miniony weekend (9 i 10 grudnia), organizatorem już po raz ósmy był Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, a całe wydarzenie zakończyło się koncertem laureatów w „Piwnicy na Wójtowskiej”.

Artystyczne zmagania od lat polegają na prezentacji piosenek o wysokich walorach literackich, wywodzących się z najlepszych tradycji polskiej sceny kabaretowej. Celem wydarzenia jest upowszechnianie utworów, ich twórców oraz wykonawców. Patronem niezmiennie od pierwszej edycji jest Jeremi Przybora – pierwszy dżentelmen polskiej piosenki kabaretowej.

Zadaniem uczestników jest dokonanie interpretacji trzech piosenek kabaretowych, a jedna z nich musi zawierać tekst autorstwa Jeremiego Przybory. Pozostałe mogą być utworami nowymi lub reprezentować klasykę piosenki kabaretowej. W konkursie co roku uczestniczą wokaliści, aktorzy, studenci, adepci teatrów oraz amatorzy.

W tym roku na finałowej scenie stanęli: Agata Cejba, Anna Winkler, Zespół Bobasy, Duet BoDzie, Julia Szewczyk, Karolina Lizer, Marta Olszyńska, Piotr Borowiec, Renata Kuzyka oraz Mateusz Deskiewicz. Ich kunszt oceniało profesjonalne jury w składzie: Krystyna Tkacz, Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz.

Ostatecznie najlepszy okazał się aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, który wykonał trzy konkursowe piosenki: "Ballada z trupem", "Upiorny twist" oraz "Ten wąsik, ach ten wąsik". Jury przyznało Mateuszowi Deskiewiczowi pierwsze miejsce oraz nagrodę w wysokości 3500 złotych.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...