04.01.2018 10:49 13 Redakcja/KMP Gdańsk

Agresywne Szwedki okradły i pobiły sylwestrowych gości

Zdjęcie poglądowe/archiwum

Do pięciu lat więzienia grozi trzem kobietom, obywatelkom Szwecji, które w noc sylwestrową okradły 32-latkę. Dzięki natychmiastowej reakcji pokrzywdzonej i jej partnera, zostały zatrzymane i przekazane policjantom. Pokrzywdzona odzyskała swoją własność, choć towarzyszący jej mężczyzna został poturbowany przez agresywne Szwedki.

Do zdarzenia doszło w Sylwestra, w jednym z gdańskich klubów, gdzie trwała impreza. Około godziny 3:00 do lokalu weszły trzy kobiety, choć było widać, że nie interesuje ich zabawa. Za to pilnie przyglądały się innym osobom, co wzbudziło podejrzenia 32-letniej kobiety. Wcześniej zostawiła swoją torebkę przy stoliku i bawiła się na parkiecie ze znajomymi.

Kobiety po kilkunastu minutach wyszły z klubu, a pokrzywdzona, zaniepokojona, od razu sprawdziła zawartość swojej torebki. Okazało się, że ukradziono jej telefon oraz portfel, w którym miała dokumenty i pieniądze – relacjonują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Pokrzywdzona razem ze swoim partnerem wybiegli z lokalu. Udało im się dogonić uciekające kobiety w wieku 20, 22 i 28 lat, które wyrzucały ukradzione rzeczy i były agresywne. Doszło do szarpaniny i uderzeń, w wyniku których ucierpiał partner poszkodowanej.

Kiedy na miejsce przyjechali zaalarmowani policjanci, kobiety zostały zatrzymane i doprowadzone do policyjnego aresztu, a ukradzione z torebki rzeczy trafiły z powrotem do właścicielki – informują funkcjonariusze z Gdańska.

Zarzuty kradzieży postawiono trzem obywatelkom Szwecji, a dwóm – również pobicia. Za kradzież grozi pięć lat więzienia, a za pobicie – do trzech lat.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...