06.01.2018 18:30 1 Redakcja

Razem zagrali dla Agatki i Dawida z Redy

Fot. Mieszko/TTM

W sobotę (6 stycznia) redzka Fabryka Kultury zorganizowała koncert charytatywny dla rodzeństwa z Redy – Agatki i Dawida. Świąteczna oprawa i znakomici artyści dodali blasku temu wydarzeniu. Najważniejsze jednak, że udało się zebrać środki dla chorych dzieci.

Koncert odbył się w Kościele św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Zgromadzeni goście mogli podziwiać występy Moniki Urlik, zespołów Pullover i Farba akustycznie oraz Chóru Bogu – Chwała. Wystąpili też muzycy: Mirosław Hałenda, Darek Śleszyński, Michał Kruczalak. Dyrygentem była Weronika Korthals, a całość poprowadził Tomasz Wiśniewski. W trakcie występów odbędzie się także licytacja.

Dawid urodził się w 2008 roku. Zdiagnozowano u niego z zespół Downa, niedoczynność tarczycy, hipotonię i nadmierną ruchomością stawów. Dwa lata później na świat przyszła Agatka – z rozszczepem kręgosłupa i licznymi sprzężeniami: wodogłowiem, pęcherzem neurogennym, zwichniętymi stawami biodrowymi, stopami końsko-szpotawymi, wiotkością mięśni i przykurczami kończyn. Rodzice dzieci nie tracą wiary w lepszą przyszłość swoich dzieci i dokładają wszelkich starań, by zrealizować ten cel.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...