28.01.2018 12:40 13 Redakcja

Rasistowski atak na Boliwijczyka w Sopocie

fot. KMP Sopot

Do awantury doszło w piątkowy (26 stycznia) wieczór. Sopoccy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzewanego o znieważenie na tle rasowym mężczyzny o narodowości boliwijskiej. Poszkodowany jest ochroniarzem.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, na terenie dworca 31-latek słownie znieważył interweniującego wobec niego pracownika ochrony i groził mu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił do aresztu.

Około godziny 19.30 dyżurny sopockiej policji, po tym jak otrzymał zgłoszenie o awanturze na terenie dworca, na miejsce skierował patrol policjantów – relacjonuje asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie. - Tam funkcjonariusze w rozmowie z ochroniarzami wstępnie ustalili, że 31-latek znieważył na tle rasowym jednego z pracowników ochrony i groził mu. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do sopockiej komendy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie.

Stróże prawa wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Za znieważenie na tle rasowym lub narodowościowym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...