pełna wersja

Kiedy opłaca się wynajmować mieszkanie?

2018-02-07 13:00
Kiedy opłaca się wynajmować mieszkanie?
Mat. pras.

Mimo tego, że sporo osób wynajmuje mieszkania, opcja ta nie cieszy się tak wielką popularnością, jak zakup własnego lokum. Wielu z nas wynajem traktuje bowiem jako „zło konieczne” i moment przejściowy, który dzieli nas od zamieszkania w wymarzonym, własnym lokum. Wynajmując mieszkanie co miesiąc płacimy bowiem za lokal, który nie jest i nigdy nie będzie nasz. Istnieją jednak sytuacje, w których wynajem mieszkania jest najbardziej rozsądną i opłacalną zarazem opcją.

Mieszkania do wynajęcia Gdańsk – idealna opcja dla mobilnych osób

Wiele osób, zwłaszcza młodzi ludzie po skończonych studiach, decyduje się na poszukiwanie pracy w innym mieście. Najczęściej decydują się oni na przeprowadzkę do dużych miast, np. do Gdańska. Podejmując swoją pierwszą pracę, nie mają jednak pewności, czy mogą z nią wiązać całą swoją przyszłość. W konsekwencji nie wiedzą, czy zamieszkają na stałe w danym mieście, czy też za pewien czas zdecydują się zmienić miasto i z Gdańska przenieść się np. do Warszawy.

W takiej sytuacji nie opłaca się zaciągać kosztownego kredytu hipotecznego lub inwestować wszystkich swoich oszczędności w zakup mieszkania. Nie mamy bowiem jeszcze pewności, czy zamieszkamy w nim na stałe. Najlepszą opcją dla takich osób pozostaje więc wynajem mieszkania. Na szczęście, jeśli chodzi o mieszkania do wynajęcia Gdańsk oferuje nam wiele możliwości wynajmu w zróżnicowanych cenach.


Wynajem mieszkania – idealny dla wygodnych

Większość osób, które marzą o własnym mieszkaniu, aby je kupić, muszą zdecydować się na kredyt. Warto jednak mieć świadomość, że kredyt hipoteczny jest długoterminowym zobowiązaniem, które wiąże się z licznymi formalnościami oraz opłatami, których często nie bierzemy pod uwagę. Na jego uzyskanie mogą liczyć jedynie osoby posiadające stabilne i dość wysokie dochody oraz dobrą historię kredytową. Sam koszt zakupu mieszkania to jednak nie wszystko. Musimy się bowiem liczyć także z koniecznością zapłacenia opłat notarialnych i kosztów sądowych oraz pokrycia kosztów ubezpieczenia kredytu. Dodatkowo, kupując mieszkanie używane, które są zwykle tańsze, musimy odprowadzić także podatek w wysokości 2% kosztu jego zakupu.

Takich problemów nie mamy natomiast, jeśli zdecydujemy się na wynajęcie mieszkania. Wystarczy bowiem wybrać interesujące nas lokum, podpisać umowę z jego właścicielem i oczywiście pamiętać o regularnym opłacaniu kosztu wynajmu i opłat licznikowych. Wynajmując mieszkanie mamy więc mniej formalności na głowie. W każdej chwili możemy także zmienić mieszkanie, jeśli aktualne przestało nam odpowiadać. Mieszkania do wynajęcia Gdańsk to wiec idealna opcja dla wygodnych osób, które nie chcą zaprzątać sobie głowy formalnościami oraz ponosić wysokich kosztów związanych z zakupem własnego „M”.


Mieszkania do wynajęcia – dobry wybór dla młodych par

Mieszkania do wynajęcia cieszą się ogromną popularnością także wśród par oraz młodych małżeństw. Jest to bowiem znakomita opcja na pierwsze wspólne mieszkanie, która idealnie sprawdza się na początek wspólnej drogi życiowej. Na wynajem mieszkania bardzo często decydują się także pary, które nie mają jeszcze swoich dzieci. Pozwala im to bowiem na początkowe zamieszkanie w niewielkim i niedrogim mieszkaniu, które w przyszłości będą mogli zmienić na większe, już po narodzinach dziecka.

Wynajmowanie mieszkania jest także opcją na tyle elastyczną, że nie musimy wiązać całej swojej przyszłości z jednym mieszkaniem. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które w przyszłości chcą mieć większą rodzinę, która wymaga większej przestrzeni, ale aktualna sytuacja finansowa nie pozwala im na zakup dużego mieszkania. Wynajem jest wiec idealną opcją przejściową, która pozwala na zakup mieszkania odpowiedniej wielkości w przyszłości.


Mieszkania do wynajęcia Gdańsk znajdziesz w Internecie

Jak widać, z wynajmowaniem mieszkania także wiążą się pewne korzyści. Każdy z nas musi jednak samodzielnie przeanalizować swoją sytuację finansową i życiową oraz wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Jeśli postawimy na wynajem, możemy wyszukać mieszkania do wynajęcia Gdańsk na TabelaOfert.pl, portalu, na którym znajdziemy najświeższe oferty mieszkań do wynajęcia w Gdańsku i w innych polskich miastach.

Anna Rzgiel

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (4)

Marko 2018.02.07 20:32
Oceń:

W Polsce spłacać kredyt to jak pocałunek z Diabłem...
Za granicą wiele ludzi wynajmuje, nie bierze kredytu, coraz głosniej mówi się o Niemcach czy innych.

o 2018.02.07 15:36
Oceń:

tak jest ma pani albo pan albo pani racje apsolutnie

drew 2018.02.07 13:56
Oceń:

mieszkanie na kredyt i do końca życia uwiązanie do jednego miejsca, a mieszkanie i tak jest banku. Dziękuję, postoję.

Jasio 2018.02.08 11:37
Oceń:

Jeżeli zamierzasz spłacać do końca życia to Tobie nie zrobi róznicy - chociaż Twoim dzieciom / wnukom już tak. Nie mówiąc już o tym, że na emeryturze gdy Twoje dochody będą znacznie niższe niż teraz może być ciężko związać koniec z końcem w wynajmowanym mieszkaniu. A uwiązanie to mit, jeżeli pojawi się ciekawa i dobrze płatna oferta z innego miasta po prostu wynajmujesz mieszkanie z kredytu by się spłacało i już.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×