15.02.2018 08:37 9 mike

Chora na białaczkę Liliana pilnie potrzebuje krwi

Fot. archiwum

Trzyletnia Liliana Ojowska z gminy Przodkowo choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Już od grudnia przebywa w szpitalu. Teraz najbardziej potrzebuje krwi. Można jej pomóc, uczestnicząc w zbiórce, która odbędzie się w Luzinie, w ramach akcji „Pomaganie mamy we krwi”.

Niedzielna zbiórka przy luzińskiej wystartuje kaplicy Matki Boskiej Różańcowej wystartuje w niedzielę (18 lutego) o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 13:00.

Serdecznie zapraszam wszystkich! Wcześniej przyjeżdżali ludzie z Linii, z Szemuda, z Lęborka. Odzew był zawsze ogromny, co nie dotyczy tylko naszych mieszkańców. Pomagali również strażacy z różnych miejscowości. Mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem – zachęca Katarzyna Szczepaniak, współorganizatorka akcji.

W akcji mogą wziąć udział zdrowe osoby pełnoletnie. W punkcie poboru krwi trzeba się stawić po spożyciu posiłku, z dowodem osobistym. Krwi nie mogą oddawać osoby, które niedawno (2–3 dni wcześniej) przyjmowały leki zawierające kwas acetylosalicylowy, zmniejszające krzepliwość, takie jak aspiryna. W przypadku stosowania antybiotyków należy odczekać z oddawaniem krwi co najmniej 2–3 tygodnie.

Osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć niedzielnej zbiórce krwi, mogą oddać krew w dowolnym centrum krwiodawstwa, podając informację: „Liliana Ojowska, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, oddział Hematologii Dziecięcej, ul. Dębinki 7, 80–952 Gdańsk”.

Będzie to już dziewiąta akcja pod hasłem „Pomaganie mamy we krwi”. Tradycyjnie już, na chcących się podzielić tym życiodajnym płynem, przy kaplicy w Luzinie, czekać będą dwa krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przypomnijmy, że podczas ostatniej akcji, przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku, udało się zebrać ponad 52 litry, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...