15.02.2018 13:21 0 raz

Rywalizowali na zimowej olimpiadzie w… Mostach

UG Kosakowo

Niemalże w cieniu wielkich wydarzeń sportowych, które rozgrywają się w Korei Południowej podczas Olimpiady Zimowej w Pjongczang, młodzi sportowcy rywalizowali w mniejszego kalibru, ale również olimpiadzie, tylko że gminnej. Taką pod koniec stycznia zorganizowano w Mostach.

Co prawda, młodzi sportowcy nie rywalizowali na stokach, lodowiskach, torach czy skoczniach (i z wiatrem), jak to ma miejsce na Zimowej Olimpiadzie w Pjongczang 2018, to jednak nie umniejsza ich talentowi i sportowym umiejętnościom. Pod koniec stycznia na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Piotra Dunina w Mostach odbyła się Gminna Olimpiada Zimowa.

Organizatorem i gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa Mosty. W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Dębogórza, Pogórza i Mostów – podaje serwis prasowy gminy Kosakowo.

Jak relacjonują organizatorzy, imprezę rozpoczął wspólny przemarsz zawodników. Później nastąpiło wciągnięcie flagi olimpijskiej oraz oficjalne otwarcie zawodów. Przed przystąpieniem do sportowych zmagań uczestnicy i sędziowie złożyli sportowe przyrzeczenie.

Dzieci wzięły udział w czterech konkurencjach sportowych. Poniżej prezentujemy wyniki.

Skok wzwyż

  1. Miejsce w kategorii chłopców – Mariusz Krauze

  2. Miejsce w kategorii dziewcząt – Maja Szczepańska


Sztafeta

  1. miejsce – SP Pogórze

  2. miejsce – SP Mosty

  3. miejsce – SP Dębogórze


Pchnięcie kulą

  1. miejsce w kategorii chłopców – Mateusz Kowalski

  2. miejsce w kategorii dziewcząt – Weronika Richert


Gra w Palanta

  1. miejsce – SP Pogórze

  2. miejsce – SP Mosty

  3. miejsce – SP Dębogórze

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...