21.02.2018 17:30 2 raz

Masz kalosze? Możesz pomóc z opiece nad fokami

źródło: FB/Fokarium

„Nowy rok, nowy foczy sezon, nowe zapisy na wolontariat!”. Tak przedstawiciele helskiej Stacji Morskiej zapraszają na terminy letnich wolontariatów w tamtejszym fokarium. Jeden z warunków to… własna para kaloszy!

To prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt i jednocześnie Bałtyku. Ruszają zapisy na wolontariat w helskim fokarium.

Jak co roku, zapraszamy na wakacyjny wolontariat w fokarium Stacji Morskiej w Helu. Jest to doskonała okazja na pracowite spędzenie dwóch tygodni oraz zdobycie nowych doświadczeń i znajomości – zachęcają pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Terminy wolontariatu organizowane są od początku czerwca do końca września. Aby w nich uczestniczyć, należy mieć ukończone 18 lat, cierpliwość i… parę własnych kaloszy.

A na poważnie – wolontariusz w czasie pracy w Stacji Morskiej ma wiele obowiązków. To m.in. wspomaganie koordynacji ruchu turystycznego (co wymaga cierpliwości do ludzi), pomoc w utrzymaniu porządku i czystości na terenie Stacji Morskiej, przygotowywanie posiłków fokom, sprzątanie po nich, udział w treningu medycznym zwierząt oraz – w razie konieczności – interwencje w terenie przy martwych i żywych zwierzętach.

Więcej szczegółów wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdą Państwo na stronie internetowej fokarium w zakładce wolontariat.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia danego roku, a na początku maja na naszej stronie internetowej pojawi się lista wszystkich zakwalifikowanych wolontariuszy – dodają pracownicy helskiej stacji. – Często o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...