07.03.2018 17:30 0 raz

Rankiem dokonali rozboju, wieczorem już byli w celi

Z nożem i pałką w rękach obrabowali jeden z salonów gier w Gdyni. Sprawcy – dwóch młodych mężczyzn – nie cieszyli się długo i łupem, i wolnością. Zostali ujęci przez gdyńskich stróżów prawa.

Do rabunku doszło w poniedziałkowy (5 marca) poranek w gdyńskim śródmieściu. Dwóch młodych mężczyzn weszło do salonu gier, wyjęli nóż i pałkę teleskopową. Grożąc pracownicy salonu, zażądali wydania pieniędzy. Zaraz po ich otrzymaniu uciekli. Łupem sprawców padło kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, jakim samochodem mogą się poruszać podejrzewani o popełnienie rozboju – podała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. – Auto zostało odnalezione przy jednej z ulic Chyloni już w poniedziałek wieczorem. W samochodzie siedzieli poszukiwani, który zostali zatrzymani. Obaj mężczyźni próbowali uciekać – jeden z nich pieszo, a drugi samochodem. Jednak ostatecznie trafili do policyjnej celi.

Sprawcami rozboju okazali się mieszkańcy Gdyni w wieku 28 i 33 lat. Usłyszeli już zarzuty, grozi im 12 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo dwa kolejne zarzuty popełnienia rozbojów, do których doszło wcześniej na terenie Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...