04.04.2018 09:20 3 Kwt/KMP Sopot

Taksówkarz sprzedawał narkotyki, trafił do aresztu

KMP Sopot

Taksówkarz w samochodzie i mieszkaniu trzymał znaczne ilości narkotyków, które sprzedawał. Policjanci zabezpieczyli blisko 0,5 kg amfetaminy, porcje suszu konopi, kokainy i substancji zawierającej MDMA. Tylko z amfetaminy można było sporządzić blisko 4 tysiące porcji konsumpcyjnych narkotyku.

W miniony piątek przed godziną 22:00 na jednym z osiedli w Sopocie zatrzymano do kontroli pojazd, którym poruszał się 40-latek.

Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli m.in. susz i białą substancję. W schowku znajdowała się też waga elektroniczna. Znaleziony towar został zabezpieczony przez policjantów, a mężczyzna – zatrzymany. Funkcjonariusze pojechali też przeszukać mieszkanie 40-latka i tam znaleźli kolejne ilości narkotyków. W wyniku prowadzonych działań kryminalni zabezpieczyli w sumie ponad 470 gramów amfetaminy, z której można było sporządzić blisko 4 tysiące porcji konsumpcyjnych narkotyku. Oprócz tego zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt porcji suszu konopi, substancji zawierającej MDMA i kokainy – informuje sopocka policja.

Gdańszczanin najprawdopodobniej kierował także autem pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność amfetaminy, dodejrzanemu pobrano krew do dalszych badań.

40-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Jeżeli okaże się, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków, za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...