05.04.2018 11:40 8 Kwt/SM Wejherowo

Wejherowskie kobiety powalą napastników na łopatki

Fot. SM Wejherowo/archiwum

Trwa kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet, który organizowany jest cyklicznie przez wejherowską straż miejską. Dzięki niemu panie będą mogły czuć się bezpiecznie, ale oprócz techniki i teorii walki, poznają także podstawy udzielania pierwszej pomocy.

Czterdzieści kobiet intensywnie ćwiczy i uczy się samoobrony w Szkole Podstawowej nr 6 w Wejherowie.

W marcu rozpoczęła się już dziewiąta z kolei edycja bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Zajęcia organizowane są przez Urząd Miasta Wejherowa oraz Straż Miejską, przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Śmiechowskiej. Zapisy na treningi dla kobiet trwały zaledwie 5 dni. Przez ten czas na bezpłatny kurs zapisało się blisko 40 kobiet. Jak widać zainteresowanie kursem nie słabnie – informuje Zenon Hinca, komendant straży miejskiej w Wejherowie.

Kurs liczy 16 spotkań i potrwa do maja. Czego mogą nauczyć się kursantki? Zajęcia praktyczne odejmują metody samoobrony przed napastnikiem, w tym m.in. uwalnianie się z uchwytów i duszenia czy niekonwencjonalne, lecz skuteczne techniki uderzenia w celu odparcia ataku. Tę część kursu poprowadzi Rafał Karcz, instruktor samoobrony i kickboxingu, a obecnie również trener Kadry Narodowej.

Z kolei zajęcia teoretyczne będzie prowadzić Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie. Z zagadnieniami pierwszej pomocy przedmedycznej zapozna kursantki Tomasz Groth, ratownik medyczny i wejherowski radny.

Straż Miejska w Wejherowie była jedną z pierwszych tego typu jednostek, która wprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Łącznie z miejskich kursów skorzystało już ponad 300 pań.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...