07.05.2018 08:04 0 mike

Ponad 400 osób pobiegło w Żarnowcu

Mat. pras.

W sobotę (5 maja) odbyła się III Krokowska '10. To trzecia impreza z cyklu Kaszuby Biegają. Wydarzeniu towarzyszyła prawdziwie piknikowa atmosfera, choć rywalizacja toczyła się już całkiem na poważnie.

Majowe słońce, rześkie powietrze i sporo wolnego czasu – to wszystko sprzyjało uczestnikom III Krokowskie '10. W Żarnowcu zameldowali się biegacze z całej Polski, m.in. z Zabrza i Warszawy. Oprócz biegu głównego odbyły się biegi towarzyszące, które cieszyły się dużą popularnością.

Na mecie 10-kilometrowego biegu, spośród 320 zawodników, pojawił się Łukasz Kujawski z Żukowa. Wśród pań najszybszą była Alicja Misiak z Emilianowa. Każdy z uczestników otrzymał piękny pamiątkowy medal, ukazujący na pierwszym planie żarnowiecki klasztor, czyli miejsce, w którym swój zaczątek miała kultura kaszubska. Szczęśliwcy wygrali telewizor 43’’ marki oraz rower górski. Tym pierwszym był Tomasz Kaleta z Goszczyna, rower wygrał Tomasz Krzynówek z Krokowej.

Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają, skierował szczególne słowa podziękowania do strażaków, którzy w piątek (4 maja) obchodzili swoje święto. Dziękował za oddanie i pracę, którą wykonują na co dzień. Henryk Miotk podziękował także Adamowi Śliwickiemu, wójtowi gminy Krokowa, Krzysztofowi Obszyńskiemu, dyrektorowi KCK w Krokowej, Nadleśnictwu Wejherowo oraz sponsorowi imprezy – PGE EJ1.

Kolejne wydarzenie z cyklu Kaszuby Biegają odbędzie się już 20 maja w Sierakowicach. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to „Najtrudniejszy Bieg na Kaszubach”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...