08.05.2018 21:02 1 AL

Baltica Equestrian Spring Tour zaprasza po raz ósmy

Fot. Aleksandra/Nadmorski24.pl

We wtorek 15 maja 2018 roku już po raz ósmy na terenie gminy Choczewo, w Stadninie Koni w Ciekocinku, rozpoczną się międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Od kilku lat wydarzenie gromadzi uczestników z całego świata. W 2016 roku można było zobaczyć aż 36 flag reprezentujących poszczególne kraje.

Wydarzenie z każdą kolejną edycją rozrasta się i rozwija nie tylko pod względem liczby zawodników, ale także pod kątem standardów i dobrej organizacji. Jest to jedna z najbardziej cenionych imprez sportowych w Europie.

Gospodarzem Baltica Equestrian Spring Tour jest nie tylko Stadnina Koni Ciekocinko, ale również hotel Pałac Ciekocinko Resort&Wellness.

Od 15 maja do 3 czerwca w Ciekocinku odbędzie się łącznie 99 konkursów. Będą to między innymi konkursy zaliczane do klasyfikacji FEI Longines, kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, kwalifikacja do Mistrzostw Europy Seniorów Rotterdam 2019, a także kwalifikacja do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w Fointainebleau. Podczas tegorocznej wiosennej edycji pula nagród konkursowych wyniesie ponad milion złotych. Dla wszystkich zainteresowanych wstęp jest bezpłatny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...