28.07.2018 14:02 4 Kwt/Nadleśnictwo Strzebielino

Dawny punkt widokowy w nowej odsłonie

źródło: Nadleśnictwo Strzebielino

Dawne miejsce widokowe na Jeleniej Górze zyskało nowy blask. Stara wieża została rozebrana, po niedługim czasie w jej miejsce postawiono nową i solidną konstrukcję. Wieża w połączeniu z odsłoniętym terenem daje widowiskowy obraz, który rozpościera się w kierunku północnym i wschodnim.

Dzięki nowej wieży możemy obserwować miedzy innymi pradolinę rzeki Łeby, w której położone są wsie Bożepole Wielkie i Małe.

Bardziej na zachód widać dużą farmę wiatraków w okolicach Zwartowa. Przesuwając wzrokiem po grzbiecie lasu w kierunku północnym, a może lekko północno-wschodnim, w oddali widać kolejną farmę wiatraków, a obok wieżę widokową w Gniewinie zwaną Kaszubskim Okiem. Dalej na prawo ciągnie się malownicza pradolina rzeki Redy, a nad nią pasmo wzgórz zwanych Bismarkami. W dole wśród lasów widać zabudowania wsi Strzebielino. W kierunku wschodnim roztacza się piękny widok na wzgórza otaczające pradolinę Łeby w okolicach wsi Paraszyno – Porzecze. Widok sięga dalej, wypatrzeć można nawet wieżę przekaźnikową koło Chwaszczyna – informuje na swojej stronie Nadleśnictwo Strzebielino.

Jelenia Góra jest najwyższym wzniesieniem w Nadleśnictwie Strzebielino, a jej wysokość to 221 m n.p.m.. To właśnie w tym miejscu występuje największa wysokość względna na Kaszubach – różnica poziomów pomiędzy dnem doliny Łeby a wierzchołkiem Jeleniej Góry sięga prawie 180 m.

Na punkt widokowy dotrzemy z Bożegopola, gdzie prowadzi czerwony szlak pieszy. Musimy udać się pod wiatę turystyczną i przemieszczać się zgodnie ze znakami ścieżki edukacyjnej, oznakowanej stylizowanym znakiem sowy.

źródło: Nadleśnictwo Strzebielino


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...