29.04.2024 08:00 0 TS

Pięć goli w meczu Wikędu. MKS i Stolem na remis. Gryf 'na tarczy'. Tak wyglądają tabele w III i IV lidze

źródło: MKS Władysławowo

Podziałem punktów zakończył się wyjazdowym mecz MKS Władysławowo. W ramach 26. kolejki w IV lidze MKS zremisował z Pomezanią Malbork. Z kolei Gryf Wejherowo zanotował nieudany wyjazd do Gdyni. W III lidze punkt zdobył Stolem Gniewino, a Wikęd Luzino po dwóch porażkach z rzędu cieszył się tym razem z kompletu punktów.

MKS Solar Władysławowo remisuje w Malborku (w galerii zdjęcia z meczu)

Od początkowych minut goście mieli sporo problemów z doświadczonymi zawodnikami Pomezanii - Tomaszem Grabowskim i Robertem Wesołowskim. I właśnie w 7. minucie z rzutu wolnego, Tomasz Grabowski wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Dominik Klecha (zagranie ręka w szesnastce). Do końca pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze po dwie sytuacje na strzelenie bramki. Dla MKS najlepsza z nich miała miejsce w 32. min. Ładna akcja „trio” Klecha – Ronkowski – Proena nie zakończyła się jednak trafieniem.

Po przerwie w dwóch sytuacjach bramkowych przestrzelił Grabowski. W odpowiedzi o gola mógł pokusić się Klecha. W ostatniej akcji meczu, w doliczonym czasie gry sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Eryk Nowicki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Gryf 'na tarczy'

Bramka Marcina Leske to było za mało, aby Gryf Wejherowo mógł cieszyć się choćby z punktu. Żółto-czarni na wyjeździe przegrali z Bałtykiem Gdynia 3:1. Gdynianie na prowadzenie wyszli już w 18. minucie po golu Radosława Stępnia. Kilkanaście minut później podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego doprowadzili do wyrównania. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze ustalili wynik meczu. Najpierw na 2:1 dla Bałtyku bramkę strzelił Robert Hirsz, a w 45. min. na listę strzelców wpisał się Krzysztof Iwanowski.

Skrót z tego meczu możecie obejrzeć poniżej:

tabela IV liga/źródło: 90minut.pl

Wikęd z kompletem punktów. Stolem na remis

W ostatni weekend kwietnia rozegrano też 27. kolejkę w III lidze. Po dwóch porażkach z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Wikędu Luzino. Trener Waldemar Walkusz postanowił w meczu z Flotą Świnoujście trochę przemeblować skład i dał odpocząć kilku zawodnikom, którzy w poprzednich meczach byli podstawowymi zawodnikami. Początkowe fragmenty meczu to była walka głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero w 16 minucie po ładnej i składnej akcji luzinian Romek Zalov otworzył wynik tego spotkania.

Kolejne bramki padły po zmianie stron.

W 50 minucie akcję bramkową dalekim wykopem rozpoczął Marcin Staniszewski. Nieudolne wybicie obrońcy gospodarzy trafiło pod nogi Kamila Machałka, który dynamicznie przedarł się lewą stroną boiska i idealnie zagrał na głowę Kuby Kreffta. Prowadziliśmy 2-0 - relacjonuje w swoich mediach społecznościowych Wikęd.

Luzinianie zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. Gole zdobyli Eryk Sobkow i Jakub Krefft. Ostatecznie Wikęd wygrał 4:1.

Natomiast podziałem punktów zakończyło się spotkanie Stolema Gniewino z Zawiszą Bydgoszcz. Od 22. min. Stolem prowadził po bramce Oskara Śliwowskiego. Goście do wyrównania doprowadzili w 41. min.

tabela III liga/źródło: 90minut.pl

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.