pełna wersja

Bracia z Rumi oskarżeni o kradzież kabli w Gdyni

2018-04-11 15:30
Bracia z Rumi oskarżeni o kradzież kabli w Gdyni
Fot. KMP Gdynia

Trzech mieszkańców Rumi, w tym dwóch braci, zostało zatrzymanych pod zarzutem kradzieży kabli z wagonów kolejowych w Gdyni. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku, a dwaj pozostali zostali ujęci przez policjantów w pobliskiej okolicy. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

We wtorek (10 kwietnia) w godzinach nocnych pracownicy ochrony wynajęci do nadzoru nad mieniem kolejowym w Gdyni zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść kabel z wagonu kolejowego. Na miejsce udali się policjanci z komisariatu Gdyni-Chyloni. Z informacji, które uzyskali od ochroniarzy, wynikało, że złodziejowi towarzyszył co najmniej jeszcze jeden mężczyzna, który zdołał zbiec.

Policjanci wiedzieli, że w pobliskiej okolicy już wcześniej dochodziło do podobnych zdarzeń. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że osoby ich dokonujące mogą poruszać się ciemnym samochodem marki ford. W związku z powyższym sprawdzili przyległy rejon. W niedalekiej odległości od miejsca kradzieży zauważyli poruszający się pojazd marki Ford. Udali się za nim i zatrzymali do kontroli. W środku samochodu znajdowali się dwaj mężczyźni, z których jeden był bratem zatrzymanego wcześniej sprawcy kradzieży – relacjonują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

W bagażniku forda odnaleziono przedmioty, które mogły służyć do dokonywania kradzieży. Zatrzymanymi okazali się trzej mieszkańcy Rumi w wieku od 33, 35 i 39 lat. Śledczy będą sprawdzać, czy mężczyźni nie mają na koncie podobnych przestępstw.

Fot. KMP Gdynia
Fot. KMP Gdynia
Fot. KMP Gdynia
Fot. KMP Gdynia

mike/KWP Gdańsk

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (8)

teska 2018.04.15 15:08
Oceń:

Nie odsiedzą nawet miesiąca .Taki mamy klimat .

sara 2018.04.12 08:21
Oceń:

A ja przeprowadziłam się z Gdyni do Rumi już kilka lat temu i napewno bym nie wróciła. Tu się mieszka bardzo dobrze a złodzieje znajdą się wszędzie. Chyba przedwczoraj włamali się do auta w Gdyni a i w Gdańsku też nie trzeba by długo szukać.

NN 2018.04.11 20:49
Oceń:

A Gdynia jeszcze większa patologia!! Niech każdy patrzy ma swoja d***

Patola 2018.04.11 21:55
Oceń:

O Gdańsku nie wspominając. Wystarczy obserwować Trójmiasto pl... tam to się codziennie dzieje hehe..

Wwo 2018.04.11 19:35
Oceń:

Patologia w tej Rumi

Mają dość różnych Meksyków 2018.04.11 16:14
Oceń:

Rumio Gdynia ciebie nie zechce na swoją dzielnicę...

Marcin 2018.04.11 17:47
Oceń:

A po jakiego grzyba Rumia ma sie pchac z deszczu pod rynne....co cwaniaku

Być dzielnicą nowoczesnej Gdyni 2018.04.11 21:58
Oceń:

Wielu w Rumi o tym marzy...

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×