pełna wersja

Lekcje tańca zamiast zwolnień WF-u

2017-01-11 14:42
Lekcje tańca zamiast zwolnień WF-u
fot. TTM

Jak walczyć z otyłością? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu dorosłych, a pedagodzy przekonują, że jest na to prosty sposób - wystarczy od najmłodszych lat uczyć dobrych nawyków. Przykładem mogą być uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Wszystko dzięki prowadzonej od kilku lat akcji "Stop zwolnieniom z WF-u", w ramach której najmłodsi mogli spróbować swoich sił między innymi w kickboxingu, karate czy slavica dance. W miniony poniedziałek (9 stycznia) dzieci uczestniczyły w naukach tańca. Do ruchu zachęcał ich uczestnik znanego, telewizyjnego talent show.

Akcja "Stop zwolnieniom z WF-u" przez kilka lat była prowadzona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, obecnie wejherowska szkoła kontynuuje program na własną rękę.

Redakcja / TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (3)

Kocham sport 2017.01.13 10:59
Oceń:

Na korytarzu nie ma miejsca bo trenuje 10 klas.

Michał 2017.01.11 20:05
Oceń:

Nie wiem, jak jest obecnie na zajęciach wychowania fizycznego. Za moich czasów, w szkole podstawowej, średniej czy na uczelni na zajęciach w-f zaliczyłem chyba kilkunastu wuefistów. Niestety, wielu z nich często zachowywało się po prostacku, a nawet po chamsku wobec uczniów czy studentów. Oczywiście, nie brakowało inwektyw. Ci mniej sprawni fizycznie byli nawet ośmieszani. Był nawet jeden taki, który prowadził zajęcia po pijaku, a mimo tego nie przeszkadzało mu w prawieniu nam morałów o właściwej postawie. Nic dziwnego, że przy takim nauczycielu, niektórzy uczniowie, szczególnie ci mniej sprawni fizycznie czy odporni psychicznie unikają zajęć z takim nauczycielem. Ale, z drugiej strony uczniowie również nie byli bez winy, którzy często się kłócili podczas gry, a niektórzy przegraną seta podczas gry w siatkówkę traktowali niemal, jak tragedię życiową. Z takimi było najgorzej.

Magda 2017.01.11 17:05
Oceń:

A gdzie te zajęcia? Na korytarzu? Kiedy wreszcie miasto się obudzi? Są szkoły lepsze i gorsze???

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×