14.11.2012 09:11 0

Dziś wielkie święto na PGE Arenie!

Dziś reprezentacja Polski zmierzy się z czwartą drużyną świata. Mecz zostanie rozegrany na gdańskiej PGE Arenie. Start o godzinie 20:45.

Organizatorzy zapowiadają, że mecz będzie miał wyjątkową oprawę. Wszystko za sprawą gigapanoramy, którą zrealizuje Polski Związek Piłki Nożnej. Będzie to jedno z największych i najdokładniejszych cyfrowych zdjęć, które zostało wykonane w Polsce.

W oczekiwaniu na piłkarskie emocje oraz w przerwie meczu na murawie boiska pojawi znany nam wszystkim zespół „Cheerleaders Gdynia”. Gdynianki są najbardziej popularną grupą tancerek sportowych w Polsce i jednymi z najlepszych w Europie.

Rok temu w Warszawie, biało-czerwoni zagrali przeciwko mistrzowi Ameryki Północnej - Meksykowi (1:1). Dziś sprawdzą się z mistrzem Ameryki Południowej.

Do tej pory reprezentacja Polski zagrała z Urugwajem dwukrotnie, zawsze w Montevideo. W 1986 r. zremisowaliśmy 2:2, a obie bramki dla reprezentacji Polski zdobył Krzysztof Baran. W listopadzie 1992 r. wygraliśmy 1:0 po golu Dariusza Gęsiora.

Dojazd na mecz:

W dniu meczu uruchomione zostaną dodatkowe środki transportu miejskiego, które ułatwią wszystkim kibicom dojazd na stadion. Bilet na mecz uprawnia do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską na terenie Gdańska od godz. 15:00. Bramy na stadion zostaną otwarte o godzinie 17:45.

SKM:

Dojazd kojeką będzie możliwy specjalnym pociągiem SKM z peronu 3 Gdańsk Główny. Odjazdy z Gdańska Głownego w kierunku Stadion Expo: 17:33, 18:03, 18:33, 19:03, 19:32, 19:56, 20:10, 20:24 Odjazdy ze Stadion Expo do Gdańska Głównego: 22:45, 22:55, 23:05, 23:21, 23:33, 23:45, 00:01, 00:15, 00:29

Tramwaj - linia specjalna nr 60:

Na trasie Centrum - Stadion (Kliniczna) w godzinach 17:30 – 20:45, co 3 minuty kursować będzie specjalny tramwaj linii 60. Na trasie przejazdu obowiązują jedynie przystanki: Brama Wyżynna, Dworzec Główny, Stadion (Kliniczna). Z pętli Stadion (Kliniczna) pieszo będzie można się dostać na stadion. Po zakończeniu meczu, od około 22:30 również co około 2-3 minuty z pętli Stadion (Kliniczna) do Centrum będzie kursować linia numer 60.

Uwaga! Ruch tramwajów linii 4, 7, 10 i 14 od około godz. 17:30 na ulicy Marynarki Polskiej zostanie wstrzymany – tymi tramwajami nie dojedziemy pod sam stadion! Istnieje również możliwość dojazdu tramwajami linii 2, 3, 6, 11 i 12 z Dworca Głównego do przystanku Opera Bałtycka (w ciągu al. Zwycięstwa), skąd obowiązuje przejście pieszo w stronę stadionu.

Autobusy:

Po zakończeniu meczu odjadą spod Dworca Głównego dodatkowe autobusy w kierunku Pruszcza, Oruni, Siedlec, Jasienia, Chełma, Łostowic.