16.11.2012 12:23 0

Dzisiaj Lechia zmierzy się z Widzewem

Dzisiaj o 20:45 Lechia na własnym stadionie zmierzy się z Widzewem Łódź.

Lechii do tej pory nie szło dobrze na własnym stadionie, natomiast Widzew z pewnością będzie chciał przerwać złą passę zespołu.

Ciekawostką jest, że do tej pory Lechia przegrywała z Widzewem 10 razy, 12 razy remisowała, a wygrywała 7-krotnie. Bilans bramek wynosi 24:34, niestety na korzyść Widzewa. To właśnie biało-zieloni z Widzewem ponieśli największą porażkę w swej karierze. Mecz w 1996 roku zakończył się 1:7 na korzyść przeciwnika.

Ostatnimi czasy drużyna Widzewa przeżywa kryzys. Trzy ubiegłe mecze tego zespołu dały im tylko 1 punkt, zagwarantowany remisem z Jagiellonią Białystok. Złą passę za wszelką cenę będą próbowali zatem przerwać meczem wyjazdowym do Gdańska.

Lechiści z pewnością bardzo dobrze znają styl i jakość gry Widzewa. Do niedawna grali tam przecież zawodnicy Lechii, których w najbliższym meczu zobaczymy na PGE Arenie. Do grona tych osób zaliczyć możemy Sebastiana Maderę, Jarosława Bieniuka czy Piotra Grzelczak.

• Widzewiakom na PGE Arenie przyjdzie grać już po raz drugi. Pierwszy mecz na tym stadionie rozegrali oni rok temu i wówczas skończyło się bezbramkowym remisem. Liczymy, że zespół Widzewa nie będzie tym, który pomoże „odczarować” Lechii ten piękny stadion i po weekendzie to kibice Widzewa będą mieli powody do zadowolenia - czytamy na oficjalnej stronie Widzewa.

Czekamy zatem na wynik meczu, który rozpocznie się już dziś o 20:45 w Gdańsku.