20.12.2012 11:32 0

Asseco Prokom wygrał w Zgorzelcu

Doskonały mecz w wykonaniu Jerela Blassingame, który w Zgorzelcu zdobył 23 punkty i przyczynił się do zwycięstwa Asseco Prokom Gdynia w zaległej 5. kolejce Tauron Basket Ligi. Gdynianie w środę ograli PGE Turów 86:80.

Już w pierwszych minutach meczu Jerel Blassingame postraszył rywali dwukrotnie trafiając za trzy. Gospodarze szybko jednak odzyskali zapał do gry i odrobili straty. Wyrównany pojedynek trwał do drugiej kwarty. Później na boisku zaczęli dominować goście. Koszykarze Turowa do odrabiania strat rzucili się w czwartej kwarcie. Gdynianie przetrzymali masowany atak i odnieśli pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Andrzeja Adamka. Natomiast ekipa PGE Turów Zgorzelec pierwszy raz w tym sezonie Tauron Basket Ligi przegrała na własnym parkacie. Po 12. kolejkach Asseco Prokom Gdynia zajmuje szóste miejsce w tabeli TBL.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 80:86 (22:31, 13:15, 19:24, 26:16)

PGE Turów: Chyliński 16, Zigeranovic 15, Aleksic 13, Cel 13, Stelmach 9, Kulig 6, Micic 6, Jackson 2, Opacak 0, Bodziński, Bukowiecki, Leszczyński.

Asseco Prokom: Blassingame 23, Koszarek 19, Mahalbasic 13, Szczotka 10, Hrycaniuk 8, Richards 6, Ponitka 5, Witka 2, Pamuła 0, Roszyk 0.