18.02.2013 09:10 0

Vistal Łączpol rozniósł Pogoń Szczecin

Pogrom w Hali Gdynia. Szczypiornistki Vistalu wygrały 16 bramkami z Pogonią Szczecin. Równorzędne spotkanie toczyło się tylko przez pierwsze 30 minut. Po zmianie stron rywalki zdołały rzucić zaledwie cztery gole. Odpowiedzią gospodyń było 18 bramek!

Pogoń Szczecin pod wodzą dobrze znanego w Gdyni szkoleniowca, Adriana Struzika, mecz rozpoczęła od prowadzenia. Jednak mało precyzyjne rzuty pozwoliły gdyniankom odskoczyć na kilka bramek. Mimo ambitnej postawy, zawodniczki ze Szczecina nie były w stanie zagrozić bramce gospodyń. Zwłaszcza w drugiej połowie meczu, kiedy Beata Kowalczyk broniła większość strzałów. Błędy w obronie i ataku skrzętnie wykorzystały piłkarki Vistalu, wygrywając gładko 34:18.

Mistrzynie Polski zajmują drugi miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Wysoka dyspozycja daje nadzieję na dobry występ w Final Four Pucharu Polski. Turniej odbędzie się w najbliższy weekend na gdyńskiej hali.

Vistal Łączpol Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 34:18 (16:12)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Koniuszaniec 7, Mateescu 5, Kulwińska 4, Zych 4, Kalska 3, Krnić 3, Królikowska 2, Petrinja 2, Andrzejewska 1, Białek 1, Duran 1, Pawłowska 1

Pogoń: Płaczek, Adamska – Stachowska 5, Agova 3, Cebula 3, Jaszczuk 2, Głowińska 1, Huczko 1, Kucharska 1, Piontke 1, Sabała 1, Jakubowska, Kurianowicz, Naumienko-Biały, Pasternak, Rostankowska

Przebieg meczu: pierwsza połowa 0:1, 3:1, 6:3, 8:7, 10:7, 14:9, 15:11, 16:12, druga połowa: 16:13, 19:14, 19:15, 21:15, 22:16, 24:16, 24:17, 34:17, 34:18