18.02.2013 13:40 0

Asseco gromi Siarkę Tarnobrzeg

Asseco Prokom Gdynia na własnym parkiecie pokonali Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 89:54. Do gładkiego zwycięstwa przyczyniła się zespołowa gra gospodarzy.

Szybko osiągnięte prowadzenie przez gospodarzy miało pokazać rywalowi, że to spotkanie nie będzie łatwe. Po pięciu minutach spotkania Asseco Prokom prowadził 16:6, a 10 punktów na swoim koncie miał już Robert Witka. Pierwszą kwartę ekipa Mistrza Polski zakończyła wynikiem 25:18. Na początku kolejnych 10 minut udało się osiągnąć nawet jedenastopunktową przewagę, którą gdynianie sukcesywnie powiększali. Po trafieniu z dystansu Piotra Pamuły, Asseco prowadziło 44:27 na koniec pierwszej połowy.

Po powrocie z szatni podopieczni Andrzeja Adamka wciąż kontrolowali przebieg meczu nie dając najmniejszych szans Jeziorowcom, którzy popełniali zbyt dużo strat. Do końca meczu na parkiecie niewiele się zmieniło. Gospodarze mieli sporą przewagę w zbiórkach a szczególnie w ataku. Dodatkowo gracze Prokomu trafili aż 10 trójek Jezioro natomiast tylko dwie. Dzięki pewnemu zwycięstwu nad Jeziorem Tarnobrzeg Mistrzostwie Polski razem ze Stelmetem Zielona Góra mają najwięcej punktów w tabeli Tauron Basket Ligi - po 34.

Asseco Prokom Gdynia - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 89:54 (25:18, 19:9, 25:11, 20:16)

Asseco Prokom: Ponitka 13, Zamojski 11, Hrycaniuk 10, Mahalbasić 10, Witka 10, Pamuła 9, Śnieg 9, Roszyk 7, Szczotka 6, Koszarek 4.

Siarka Jezioro: Dłoniak 12, Przybyszewski 11, Alexander 7, Krajniewski 7, Doaks 6, Tiller 4, Long 3, Pyszniak 2, Wall 2, Patoka 0.