21.02.2013 12:42 0

Remis w trudnych warunkach

**Gryf Orlex w kolejnym meczu sparingowym zremisował w Cetniewie z młodym Górnikiem Zabrze 1:1. Bramkę dla wejherowian zdobył Mateusz Łuczak. **

Trudne warunki atmosferyczne dały się we znaki wszystkim obecnym w Cetniewie. Padający śnieg i deszcz ze śniegiem nie ułatwił konstruowania składnych akcji.

Sztab szkoleniowy żółto-czarnych zdecydował, że w pierwszej połowie na boisku zobaczymy w większości młodych zawodników, którzy jeszcze jesienią grali w V lidze. Trener Dariusz Mierzejewski zdecydował, że całe spotkanie zagrają tylko Adam Duda, wobec kontuzji Wiesława Ferry, Przemysław Kostuch oraz testowany Mateusz Łuczak.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dwa razy zakotłowało się pod bramką Górnika, ale żółto-czarnym nie udało się wepchnąć piłki do bramki zabrzan.

Po zmianie stron Górnik potrzebował niewiele ponad pół minuty na zdobycie gola. Strzał życia jednego z zawodników Górnika trafił w samo okienko bramki Adama Dudy. Od tego momentu gra toczyła się wyłącznie na połowie zabrzan. Wejherowianie stworzyli kilkanaście sytuacji podbramkowych, ale gola zdobyli tylko jednego. Grzegorz Gicewicz dośrodkował w pole karne a tam strzałem głową bramkarza młodego Górnika pokonał Mateusz Łuczak.

Wcześniej szczęścia nie miał Łukasz Krzemiński. Pomocnik także starał się zaskoczyć bramkarza rywali strzałem głową, ale trafił tylko w słupek. Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Marcin Warcholak. Stuprocentowej okazji nie wykorzystał także Rafał Siemaszko, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a strzały z dystansu Gicewicza i Warcholaka mijały minimalnie bramkę lub były blokowane przez obrońców.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1 a już w sobotę wejherowianie rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywalem Gryfa Orlex będzie III-ligowy Gryf Słupsk.

Gryf Orlex Wejherowo – Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Łuczak

Skład Gryfa I połowa: Duda – Stefanowicz, Kostuch, Zając, Miszka – Łuczak, Kenner, Więcek, Bank, Wiśniewski – Kaszuba

Gryf II połowa: Duda – Szlas, Kostuch, Skwiercz, Warcholak – Kołc, Dąbrowski, Krzemiński, Gicewicz, Łuczak - Siemaszko