23.03.2013 10:03 0

Arka zmierzy się z Bogdanką Łęczna

Dzisiaj czeka nas drugi mecz wyjazdowy w tej rundzie. Zawodnicy przeprowadzili już trening na boisku rugby, gdzie skupiono się przede wszystkim na doskonaleniu stałych fragmentów gry oraz poprawie szybkości.

W poprzednim meczu to Arka była górą, jednak gospodarze tracą do gdynian jedynie 2 punkty w tabeli, mając przed sobą zaległy mecz.

• Bogdanka bardzo źle zaczęła sezon, najpierw porażka w Legnicy 0:2, a w drugiej kolejce pierwsza i jak do tej pory jedyna porażka na własnym stadionie z Okocimskim. Goście zwycięską bramkę na 2:1 zdobyli w 90 minucie spotkania. Fatalną serię zakończyła porażka w Gdyni 0:2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Marcin Kalkowski (samobójczą) oraz Marcus da Silva. Drugim zespołem który zdołał wywieźć punkt z Łęcznej była Miedź Legnica, która na inaugurację zremisowała 2:2. Miedź po 30 minutach spotkania prowadziła 2:0, jednak w 38 minucie spotkania czerwoną kartkę ujrzał obrońca gości. Łęcznej udało się wyrównać, natomiast goście ostatecznie kończyli spotkanie w ósemkę. Jeżeli chodzi o punkty na wyjeździe to Bogdance udało się zremisować z: Stomilem Olsztyn, ŁKS- em Łódź, Olimpią Grudziądz oraz Zawiszą Bydgoszcz – czytamy na stronei Arki.

Bogdanka Łęczna nazywana jest zespołem własnego boiska, gdyż jakiekolwiek punkty na ich stadionie zdobyły tylko dwie drużyny. Gorzej idzie im natomiast w meczach wyjazdowych. Zawodników Arki czeka zatem trudne zadanie.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 w Łęcznej.

Bilans spotkań Bogdanki Łęczna w sezonie 2012/2013: 7 zwycięstw  – 5 remisów – 6 porażek U siebie: 7 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 4 remisy – 5 porażek