25.03.2013 11:03 0

Gryf Orlex wygrywa w sparingu z Wikędem Luzino

Wikęd/GOSiR Luzino musiał uznać wyższość II-ligowca z Wejherowa przegrywając 0:5. Dla podopiecznych trenera Dariusza Mierzejewskiego gole strzelali Adrian Kochanek, Rafał Siemaszko, Piotr Kołc i dwukrotnie Łukasz Wiśniewski.

5:0 to najniższy wynik, jakim mogło zakończyć się dzisiejsze spotkanie sparingowe. Wejherowianie szczególnie w pierwszej połowie mieli mnóstwo sytuacji podbramkowych. Zawiodła jednak skuteczność. Tej nie zabrakło po zmianie stron.

Przypomnijmy, że mecz kontrolny z liderem V ligi Wikędem/GOSRiT Luzino odbył się zamiast przełożonego na 17 kwiecień meczu 20 kolejki II ligi z Chojniczanką Chojnice.

W pierwszej połowie Gryf Orlex raz trafił do bramki rywali. Po rzucie rożnym precyzyjnym strzałem głową popisał się Adrian Kochanek i tym samym otworzył on wynik spotkania. Stałych fragmentów gry wejherowianie mieli w pierwszych 45 minutach bardzo dużo. Próbowali gola zdobyć Michał Skwiercz, Piotr Kołc czy Marcin Warcholak, ale albo strzały były mało precyzyjne, albo bardzo dobrze interweniował bramkach z Luzina.

Dodatkowo żółto-czarni posiadając dużą przewagę w polu stwarzali sobie sytuacje po akcjach oskrzydlających. Dwukrotnie dośrodkowań Łukasza Krzemińskiego na gole nie zdołał zamienić Warcholak a raz Jakub Kaszuba.

Po zmianie stron II-ligowcy szybko podwyższyli wynik spotkania. Kołc zagrał doskonałą piłkę za linię obrony rywali a Rafał Siemaszko w pojedynku sam na sam nie dał szans golkiperowi rywali. Wejherowianie nie poprzestawali na dwubramkowym prowadzeniu i trzeci gol cały czas wisiał w powietrzu. Padł w 70 minucie. W polu karnym przytomnie znalazł się Kołc i kapitan Gryfa Orlex płaskim strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Wikędu.

Podopiecznym Dariusza Mierzejewskiego wciąż było jednak mało i w końcówce dołożyli jeszcze dwa gole. Autorem obydwu był Łukasz Wiśniewski. Za pierwszym razem najszybciej dopadł do odbitej piłki i dopełnił formalności. Przy golu na 5:0 Wiśniewskiego bardzo dobrym prostopadłym podaniem obsłużył Szymon Zając, a pomocnik Gryfa Orlex okazji nie zmarnował.

Gryf Orlex Wejherowo – Wikęd/GOSRiT Luzino 5:0 (1:0) Bramki: Kochanek 38’, Siemaszko 46’, Kołc 70’, Wiśniewski 83’ i 87’.

Skład Gryfa Orlex: Duda (46’Ferra) – Krzemiński (80’Bank), Skwiercz (80’Zając), Kochanek, Stefanowicz – Dąbrowski, Kołc, Szymański (46’Szlas), Warcholak (46’Gicewicz), Siemaszko (72’Więcek) – Kaszuba (65’Wiśniewski)