07.04.2013 10:00 0

Biało-czerwoni powalczą o zwycięstwo w Ergo Arenie

Już dziś o 20:00 w Ergo Arenie rewanż Polaków ze Szwedami. Czy ekipa Michaela Bieglera wyciągnęła wnioski po ostatnim meczu i zwycięstwem przypieczętuje awans do przyszłorocznych ME? Stawką spotkania jest pierwsze miejsce w grupie.

W czwartek biało-czerwonym determinacji wystarczyło tylko na jedną połowę. Przez pierwsze 30 minut na boisku można było obserwować wyrównane widowisko. W drugiej odsłonie polscy szczypiorniści zawiedli przede wszystkim w obronie. Szwankowała też skuteczność – mimo przewagi dwóch graczy na boisku, nie udało się odskoczyć rywalom na kilka bramek. Wykorzystali to Szwedzi, sukcesywnie budując przewagę i ostatecznie wygrywając 28:21.

Gra biało-czerwonych pozostawiała wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że wsparcie Marcina Jureckiego, który powraca do zespołu na mecz w Ergo Arenie, sprawi że cały zespół zaprezentuje przed trójmiejską publicznością piłkę ręczną w najlepszym wydaniu.

Jednak zanim biało-czerwoni pojawią się na parkiecie, kibice będą mieli okazję zobaczyć mecz pokazowy pomiędzy najlepszymi pomorskim drużynami: Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn (godz. 17:20). pojedynek Polska - Szwecja rozpocznie się o 20:00. Wszystkie bilety zostały wyprzedane, transmisja meczu w Polsat Sport.

Szwecja – Polska 28:21 (12:11)

Szwecja: Sjoestrand, Palicka - Gottfridsson 1, Nilsson 7, Olssson, K.Andersson 4, Kallman 3, Barud, Ekberg 5, Larholm 4, Karlsson, Jakobssen, Fahlgren 3, Peterssen 1, Zachrisson, Nielsen. Kary 10 min.

Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 2, Kuchczyński 3, Bielecki 5, Wiśniewski 4, Jurecki 2, Paczkowski 3, Grabarczyk, Jurkiewicz, Syprzak,  Daszek, Krajewski, Kubisztal 2. Kary 10 min.