08.04.2013 14:08 0

Kickboxing Juniorów i Kadetów w Gdyni

W minioną sobotę w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów w Kickboxingu oraz konkurencje sprawnościowe dla dzieci do lat 12, a także Mistrzostwa Polski w Formach przy Muzyce.

W Gdyni tego typu impreza odbyła się po raz pierwszy. Wystartowało 235 zawodników i zawodniczek, zgłosiło się 25 klubów z całej Polski. W konkurencji sprawnościowej, do lat 12, uczestniczyło około 50 dzieci. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy MAXIMUS z Gdyni.

• Kickboxing jest nowoczesnym sportem walki, jest to połączenie wszystkiego co dobre w sztukach walki. Nie trenuje się rzeczy, które są nieskuteczne, a oprócz tego kickboxing jest dobrą formą spędzania czasu wolnego, jest bardzo ogólnorozwojowy, poprawia kondycję, sylwetkę i pewność siebie – mówi Piotr Kohnke, trener i prezes klubu Maximus.

5. ASWIR ALEX KUTNO
  • Mistrzem Polski Juniorów w pointfighting w kategorii +94kg został Maciej Skąpski, który również zdobył Puchar Polski Juniorów w light-contact w tej samej kategorii wagowej.
  • Mistrzem Polski Juniorów w pointfighting został również Mikołaj Tabisz w kategorii -84kg.
  • Vice-mistrzem Polski Juniorów w pointfighting w kategorii -57 został Piotr Nasiadko.
  • I miejsce i Puchar Polski Juniorów w light-contact w kategorii -74kg w zdobył Konrad Olszewski.
  • Dwa I miejsca i dwa Puchary Polski kadetów starszych w light-contact i pointfighting w kategorii +69kg w zdobył Dominik Malecki.
  • Brązowy medal Pucharu Polski kadetów starszych w pointfighting w kategorii -52kg w zdobył Beniamin Wołodko.