22.04.2013 09:13 0

Złe wieści dla kibiców wejherowskich Tytanów

Tytani w wyjazdowym meczu ulegli zespołowi Szczypiorniak Olsztyn 25:29. To już druga z rzędu przegrana wejherowskiej drużyny. Tytani znajdują się obecnie na 7. miejscu w tabeli.

• Nie możemy szukać usprawiedliwienia w nieobecności niektórych zawodników, ale w końcówce sezonu zespół przetrzebiły kontuzje. Wyruszyliśmy na mecz z dwoma nominalnymi rozgrywającymi, cały skład liczył 12 osób a więc o 4 mniej niż jest to maksymalnie dozwolone – tłumaczą Tytani.

Mecz rozpoczął  się w eksperymentalnym składzie. Początek spotkania pokazał, że gra w takim zestawieniu nie układa się. Trener zdecydował się zmienić grę obronną z systemu 5.1 na 6.0, co przyniosło pozytywny skutek, a przy poprawieniu gry w ataku i ‘dotarciu’ nowego ustawienia, gra na parkiecie przybrała bardziej wyrównany charakter. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:11.

• Na drugą odsłonę meczu wyszliśmy z wolą pokazania charakteru i doścignięcia przeciwnika i chociaż każdy z zawodników dał dzisiaj z siebie 110 proc.  to przewaga Szczypiorniaka z  pierwszych minut meczu zadecydowała o wyniku spotkania – piszą Tytani.

Zwycięstwo dawało którejś z drużyn 6 miejsce w tabeli. Tym samym Szczypiorniak umocnił się na 6 pozycji, a Tytani zachowali 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji II Ligi. Najbliższe spotkanie Tytani Wejherowo rozegrają u siebie 27.04 o godz. 17:00, przeciwnikiem będzie drużyna z Grudziądza.