29.08.2013 18:00 0

Po 7 latach piłkarki Checzy Gdynia znów zagrały w I lidze

W dniach 27-28.08.2013r. odbyła się inauguracja I ligi kobiet grupy północnej. Po 2636 dniach na boiskach I ligi ponownie zobaczyliśmy piłkarki Checzy Gdynia. W środę 28 sierpnia 2013 r. w pierwszym meczu na własnym boisku podjęły rezerwy Medyka Konin. Gdynianki po zaciętym meczu przegrały 1:3 ale woli walki nie można im było odmówić.

Od początku spotkania w meczu przeważały zawodniczki z Konina. Na boisku było widać wyższe umiejętności i ogranie zespołu Medyka, który od kilku lat plasuje się w czołówce zespołów I ligi. Przewagę rezerwy Medyka udokumentowały w 8 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym gdynianek powstało ogromne zamieszanie. Najlepiej w tej sytuacji odnalazła się napastniczka Medyka Sandra Lichtenstein, która otworzyła wynik meczu. Po stracie bramki zawodniczki Checzy ruszyły do ataku, lecz mimo wielu dobrych akcji brakowało skutecznego wykończenia. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po przerwie do ataku ruszyły gdynianki. Jednak mimo ofensywnej gry nie udawało się sforsować obrony drużyny z Konina. Akcje piłkarek Checzy kończyły się spalonym lub brakiem wykończenia akcji. W 62 minucie zawodniczki Medyka wyprowadziły skuteczną kontrę ze środka pola.Do bramki gdynianek trafiła Magdalena Domańska.

Parę minut później było już 3:0 dla Medyka Konin. W 73 minucie ręką w polu karnym zagrała Adriana Żagiel. Decyzja sędziny mogła być tylko jedna - rzut karny, który pewnie wykonała zawodniczka Medyka. Co więcej za zagranie ręką Żagiel otrzymała czerwoną kartkę.

Gdynianki pokazały jednak charakter i w końcówce meczu zdobyły honorowego gola. Gola strzeliła w 83 minucie Agnieszka Kopka, która uderzeniem głową wykończyła dośrodkowanie Iwony Mnich. W tej sposób padła pierwsza bramka dla Checzy w I lidze po siedmiu latach przerwy.

Kolejna szansa na pierwsze zwycięstwo w I lidze już w niedzielę 1 września 2013 r., kiedy to drużyna Karola Złonkiewicza na własnym boisku podejmie Polonię Poznań. Początek spotkania o godzinie 17:00.