02.09.2013 16:10 0

Łączony wyjazd Zagłębia Sosnowiec na Kaszuby

1000 km mniej w autokarze czeka zawodników Zagłębia w tym sezonie – donosi strona internetowa klubu. Wszystko dla tego, że po rozegraniu meczu z Bytovią Bytów drużyna Zagłębia została na Kaszubach i tu przygotowuje się do zaległego meczu z Gryfem Orlex Wejherowo. To starcie we wtorek o godzinie 17.00.

Zagłębie w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie wygrało. Sobotni remis w Bytowie był pierwszą zdobyczą punktową na boisku przeciwnika jesienią.

• Żeby uzyskać z tak dobrą drużyną remis, to najpierw trzeba grać o zwycięstwo. My w tym meczu graliśmy o zwycięstwo i osiągnęliśmy remis – mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec Zagłębia Mirosław Kmieć. - Uważam, że w pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika. Troszkę nas ta bramka wybiła na 5-10 minut. Stworzyliśmy tyle sytuacji, że mogliśmy przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej połowie już występował chaos tak z jednej, jak i drugiej strony. Zasłużony remis z bardzo dobrą drużyną.

Historia spotkań pomiędzy Gryfem a Zagłębiem przemawia na korzyść ekipy z Sosnowca. Niemal rok temu na Śląsku obie drużyny podzieliły się punktami remisując 1:1. Bramkę dla wejherowian zdobył wtedy Marcin Warcholak.

Niekorzystny wynik padł pół roku temu w Wejherowie. Żółto-czarni ulegli Zagłębiu na Wzgórzu Wolności aż 0:3. Kluczem do zwycięstwa okazały się stałe fragmenty gry.

• Jeżeli chodzi o sam mecz, to według mojej oceny przegraliśmy go w pierwszej połowie, zabrakło skuteczności. Przed drugą połową powiedzieliśmy sobie, że walczymy o wyrównanie, niestety bardzo dobrze wykonany stały fragment gry i padła druga bramka. Skrzydła podcięła nam czerwona kartka. Cieszę się, że mimo gry w 10 walczyliśmy do końca – mówił po wiosennym meczu były już trener Gryfa Orlex Dariusz Mierzejewski.

Źle mecz sprzed niemal pół roku wspomina Mateusz Łuczak, który otrzymał wtedy czerwoną kartkę i wejherowianie musieli końcówkę spotkania grać w osłabieniu.