19.09.2013 14:03 0

Piłkarki Checzy Gdynia niepokonane

Piłkarki Checzy Gdynia na własnym boisku w imponującym stylu pokonały w meczu Pucharu Polski zespół Sztormu Gdańsk aż 5:1. Ponownie podopieczne Karola Złonkiewicza zachwyciły na początku i w końcówce spotkania.

Piłkarki Checzy do pucharowego spotkania przystąpiły praktycznie w identycznym składzie jak w niedzielnym ligowym spotkaniu z drużyną UKS SMS Łódź. Jedynie kontuzjowaną Agnieszkę Kopkę zastąpiła Maria Lińska. W drużynie Sztormu w wyjściowym składzie zobaczyliśmy 6 zawodniczek z podstawowego składu w jakim ta drużyna w ostatni weekend pokonała Pragę Warszawa. Zaś w całym spotkania zobaczyliśmy aż 11 zawodniczek, które grała w tamtym meczu.

Pucharowe spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenie Checzy. W 5 minucie przepięknym strzałem z ponad 30 metrów popisała się Iwona Mnich i dała prowadzenie drużynie Checzy. Trzy minuty później było już 2:0 za sprawą Martyny Zańko, która po prostopadłym podaniu Gabrierli Sass nie zmarnowała sytuacji sam na sam.

W 21. minucie kontaktową bramkę zdobyły zawodniczki Sztormu. Prostopadłe podanie na bramkę zamieniła Aleksandra Rucińska. Odpowiedź Checzy była błyskawiczna - trzy minuty później Gabriela Sass w świetny sposób poradziła sobie z obroną Sztormu i zdobyła trzeciego gola dla Checzy. Przy wyniku 3:1 gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Sztormu. W 56 minucie poważnej kontuzji doznała Dagmara Murawiecka i ze względu na brak zmian trener Karol Złonkiewicz był zmuszony do wprowadzenia na boisko rezerwowej bramkarki Malwiny Ciesielskiej. Gdy wydawało się, że Sztorm będzie w stanie zdobyć kontaktowego gola do ataku ruszyły gdynianki.

Najpierw po strzale Martyny Zańko piłka obiła słupek, a kilka minut później przeleciała minimalnie nad poprzeczką po uderzeniu Karoliny Pancek. W 84. minucie doskonałe podanie Martyny Zańko na bramkę strzałem z 5 metrów zamieniła Maria Lińska. Cztery minuty później druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzała Adriana Żagiel. Mimo gry w dziesiątkę, zawodniczki Checzy podwyższyły prowadzenie. Piątą bramkę dla Checzy po indywidualnej akcji strzeliła Martyna Zańko.

Teraz przed zawodniczkami wolny weekend. Kolejne ligowe spotkanie rozegrają bowiem 28 września w Gorzowie Wlkp. z miejscowym Stilonem. Zaś tydzień później kolejne debry, tym razem w rozgrywkach ligowych.

Po okazałym zwycięstwie w finale wojewódzkiego Pucharu Polski piłkarki Checzy Gdynia czekają na rywala w 1/16 finału. Będzie nim zwycięzca tych rozgrywek na szczeblu woj. zachodnio-pomorskiego.