22.02.2011 15:55 0

Gdynia: Koncert w iście wiedeńskim stylu

W najbliższą niedzielę odbędzie się koncert Królewskiej Orkiestry Salonowej. Początkowo, wstęp zaplanowano na 30 stycznia, jednak kontuzja główniej skrzypaczki, spowodowała przesunięcie tego wydarzenia. „Przeboje na Nowy Rok” usłyszeć będzie można w Muzeum Miasta Gdyni. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt.

Królewska Orkiestra Salonowa koncertuje bez dyrygenta, w pięknych stylowych kostiumach, wprowadzając atmosferę koncertów wiedeńskich, tak charakterystycznych dla epoki Jana Straussa. W programie dzieła, które zdobyły uznanie i ogromną popularność na estradach koncertowych całego świata. Obok „Zimy” A. Vivaldiego solistka skrzypaczka Natalia Walewska, koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (prowadząca także orkiestrę), wykona „Radość miłości” F. Kreislera na skrzypce z towarzyszeniem orkiestry.

Dla kontrastu Piotr Sutt, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i solista Polskiej Filharmonii Kameralnej, zaprezentuje „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana oraz dowcipną polkę „Zirkus Renz” G. Petera na ksylofon z towarzyszeniem orkiestry.

Wystąpią także śpiewacy: Julia Iwaszkiewicz (sopran) – solistka Opery Bałtyckiej i Opery Nova w Bydgoszczy, Witalij Wydra z Ukrainy (tenor) – wyróżniony na I Europejskim Konkursie Tenorów. W ich wykonaniu: Tarantella G. Rossiniego, duety z operetki „Clivia” N. Dostala i „Hrabina Marica” E. Kálmána, „Time to say goodbye” F. Satori, duet „Libiamo” z op. „Traviata” G. Verdiego, walc „Odgłosy wiosny” i kuplety Barinkaya z operetki „Baron cygański” J. Straussa.

Obowiązują bilety wstępu do muzeum: normalny – 7 zł, ulgowy – 4 zł (przedsprzedaż od dzisiaj – 22 lutego). Koncerty w Muzeum Miasta Gdyni cieszą się ogromną popularnością i bilety wyprzedawane są w błyskawicznym tempie. Warto się pospieszyć! Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Miasta Gdyni: www.muzeumgdynia.pl .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24