02.03.2011 08:45 0

Powiat Pucki: Zatrzymano 5 kierowców po spożyciu

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj akcję Trzeźwy Poranek. Zatrzymano 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu. Dwóch z nich popełniło przestępstwo, policjanci poddali badaniu ponad 300 zmotoryzowanych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za jazdę po użyciu alkoholu grozi do 5 tys. złotych grzywny.

Wczoraj policjanci puckiej drogówki na terenie gminy Puck przeprowadzili akcję „trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze w trzech różnych miejscach wystawili punkty kontrolne i od 4:00 rano kontrolowali trzeźwość. Badaniu poddano ponad 300 zmotoryzowanych. 5 kierujących zdecydowało się na jazdę po spożyciu alkoholu. Dwóch popełniło przestępstwo, gdzie wyniki badań przekroczyły pół promila i promil alkoholu. Trzech innych prowadziło auta po użyciu alkoholu co stanowi wykroczenie. Całej piątce zatrzymano prawa jazdy.

Teraz kierowcy odpowiedzą przed sądem, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna do 5 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24