04.03.2011 14:28 0

Powiat Pucki: Podwójne włamanie

Policjanci z krokowej ustalili tożsamość trzech podejrzanych o dokonanie uszkodzenia mienia i włamań w gm. Krokowa. Dwóch 23-latków i 16-latek wybili szyby w oknach budynku i dwukrotnie włamali się do pomieszczenia gospodarczego zabierając ze środka m.in. narzędzia. Straty jakie spowodowali wyniosły niemal 1,5 tys. złotych. Jeden z nich trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat, a za włamanie do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Krokowej wpadli na trop trzech podejrzanych o uszkodzenie mienia i dwukrotne włamanie do pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji w tej gminie. Jak ustalili mundurowi dwóch 23-latków i 16-latek mieszkańcy w styczniu br. wybili szyby w oknie budynku mieszkalnego, a także w styczniu i lutym br. dwukrotnie włamali się do pomieszczenia gospodarczego zabierając narzędzia i materiały budowlane. Ogólna wartość strat wyceniona została na niemal 1,5 tys. złotych.

Mężczyźni część przedmiotów trzymali w miejscu zamieszkania, a pozostałe zdołali sprzedać. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia. Jeden z 23-latków usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia i dwóch włamań, drugi trafił do policyjnego aresztu i takie same zarzuty usłyszy jeszcze dzisiaj. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat, a za włamanie do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24