11.03.2011 15:08 0

Sopot: Dziecięcy gang okradał sklepy

Sopoccy policjanci zatrzymali grupę 7 młodych osób w wieku od 10 do 14 lat podejrzewanych o kradzieże sklepowe. Czterech chłopców i trzy dziewczynki od stycznia br. okradali wielokrotnie kilka sieciowych sklepów w centrum miasta, oferujących m.in. odzież i gry komputerowe. Nastolatki usłyszały 11 zarzutów dotyczących kradzieży, oraz kradzieży z włamaniem o ich losie wkrótce zadecyduje Sąd Rodzinny.

Policjanci z zespołu nieletnich i patologii z sopockiej komendy od jakiegoś czasu rozpracowywali sprawy kradzieży zgłaszane przez sklepy, głównie te oferujące do sprzedaży odzież oraz gry komputerowe.

Policjanci wytypowali kilkuosobową grupę chłopców i dziewczynek w wieku od 10 do 14 lat, którzy od stycznia br. z kradzieży sklepowych na terenie Sopotu uczynili sobie stały dochód. Łupem złodziejaszków padło m.in. kilkadziesiąt gier komputerowych, filmów oraz markowej odzieży. Policjanci w mieszkaniach nastolatków zabezpieczyli odzież i gry komputerowe na łączną kwotę prawie 1500 złotych.

Troje 14-letnich chłopców usłyszało wczoraj 11 zarzutów dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Chłopcy byli już wcześniej notowani za podobne czyny. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. Z uwagi na młody wiek i charakter popełnianych czynów nieletni mogą zostać umieszczeni w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym.**


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24