17.03.2011 14:58 0

Rumia: 15-latek podpalił szkolną szafkę

Rumscy kryminalni wspólnie z policjantami do spraw nieletnich ustalili sprawcę zniszczonej szkolnej szafki, którym okazał się 15-latek. Chłopiec został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełniony czyn karalny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie.

Wczoraj policjanci ds. nieletnich wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego w Rumi ustalili sprawcę podpalenia w szkole szafki ubraniowej, którym okazał się 15-latek. Łączne straty oszacowano na kwotę ponad 1000zł. Nieletni został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za zniszczenie szafki wraz z jej zawartością odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Sąd nieletniego może zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do wykonania określonych prac lub świadczeń na rzecz pokrzywdzonego, ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna, zastosować nadzór kuratora, orzec umieszczenie w rodzinie zastępczej, w odpowiedniej placówce opiekuńczo-wychowawczej albo ośrodku szkolno-wychowawczym, orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24